Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Gabrielle Giffords w drodze do Teksasu

Marynarka wojenna, 14 maja 2017

Amerykański okręt USS Gabrielle Giffords opuścił stocznię Austal USA i skierował się do Galveston w Teksasie, gdzie zostanie przyjęty do służby.

USS Gabrielle Giffords opuszcza stocznię Austal USA w Mobile i kieruje się do Galveston w Teksasie / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami okręt USS Gabrielle Giffords (LCS 10), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS) opuścił stocznię Austal USA w Mobile, w stanie Alabama. Jednostka skierowała się do Galveston w Teksasie, gdzie 10 czerwca zostanie przyjęta do służby (Podano termin przyjęcia do służby LCS 10, 2017-03-14). Następnie okręt przejdzie do Naval Base San Diego w Kalifornii, który będzie jego portem macierzystym.

USS Gabrielle Giffords jest 10. okrętem klasy LCS i 5. jednostką typu Independence. Jej budowę zapoczątkowano wiosną 2014. Okręt zwodowano w lutym 2015 (Wodowanie USS Gabrielle Giffords, 2015-03-10). Kilka miesięcy później go ochrzczono (Chrzest USS Gabrielle Giffords, 2015-06-15). USN odebrała okręt pod koniec grudnia ub.r. (USS Gabrielle Giffords odebrany, 2016-12-27).

Okręt nazwano dla uhonorowania Gabrielle Giffords, byłej członkini Izby Reprezentantów z Arizony. Giffords zrezygnowała z zasiadania z Kongresie USA po nieudanym zamachu na jej życie, zorganizowanym 8 stycznia 2011 w Tuscon. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.