Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam ma nowe OP

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 03 sierpnia 2015

Marynarka wojenna Wietnamu przyjęła do służby dwa nowe konwencjonalne okręty podwodne proj. 636 Warszawianka.

W Cam Ranh oficjalnie przyjęto do służby Hải Phòng (HQ 184) i Khánh Hòa (HQ 185), nowe OP proj. 636 Warszawianka / Zdjęcie: MO Wietnamu

W Cam Ranh na południu Wietnamu przyjęto do służby, Hải Phòng (HQ 184) i Khánh Hòa (HQ 185) – dwa nowe konwencjonalne OP proj. 636 Warszawianka (Czwarta Warszawianka w Cam Ranh, 2015-07-01; Trzecia Warszawianka w Wietnamie, 2015-02-03). Obie jednostki zbudowano w rosyjskiej stoczni Admirałtiejskije Wierfy w St. Petersburgu. Przetransportowano je do kraju na pokładach statków półzanurzalnych holenderskiej Roll Group.

Nowe jednostki uzupełnią w linii Hà Nội (HQ 182) i Hồ Chí Minh (HQ 183, Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04), które przyjęto do służby wiosną 2014. W najbliższych miesiącach marynarka wojenna Wietnamu odbierze również Đà Nẵng (HQ 186) i Bà Rịa–Vũng Tàu (HQ 187) – ostatnie 2 OP proj. 636 Warszawianka.

W 2009 Hanoi zamówiło 6 diesel-elektrycznych OP proj. 636 Warszawianka. Wietnamczycy zapłacili za nie Rosjanom ok. 2 mld USD (7,5 mld zł). Okręty zostaną uzbrojone m.in. w pociski przeciwokrętowe rodziny 3M-54 Klub. Dotąd Wietnam odebrał ok. 30 rosyjskich rakiet, w tym nieokreśloną liczbę w odmianie 3M-14E, przystosowanych do atakowania celów lądowych (Wietnam dozbraja Warszawianki, 2015-05-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.