Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie wietnamskiego Geparda

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 kwietnia 2016

W Tatarstanie zwodowano trzecią fregatę rakietową typu Gepard (proj. 1166.1) przeznaczoną dla Wietnamu.

Na zdjęciu widoczna jest trzecia z serii 4 wietnamskich fregat rakietowych typu Gepard (proj. 1166.1). Obecnie Hanoi rozważa zamówienie kolejnych 2 jednostek tego typu / Zdjęcie: Zelenodolska Stocznia im. Gorkiego

Wczoraj w stoczni im. Gorkiego w Tatarstanie odbyła się ceremonia wodowania fregaty rakietowej typu Gepard (proj. 1166.1), zbudowanej dla Hải quân nhân dân Việt Nam (marynarki wojennej Wietnamu). Zwodowany okręt jest pierwszą z serii 2 jednostek, zamówionych przez Hanoi jesienią 2012 (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07). Jej budowa rozpoczęła się w 2013.

Marynarka wojenna Wietnamu eksploatuje już 2 jednostki typu Gepard, zamówione w Rosji w 2006. Obie dostarczono do Azji w 2011 (Drugi Gepard w Wietnamie, 2011-08-22). Okręty służą do kontrolowania wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Wietnamu, a także ochrony interesów polityczno-ekonomicznych tego państwa w regionie, zwłaszcza w dobie sporów terytorialnych (Wietnam będzie kontynuował zakupy w Rosji, 2014-12-24; Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10).

Podczas malezyjskich targów DSA przedstawiciele stoczni im. Gorkiego poinformowali, że 2. z fregat zamówionych w 2012 zostanie zwodowana w maju. Następnie obie jednostki przejdą serię prób w basenie portowym i na otwartym morzu. Okręty powinny trafić do Wietnamu w 3. kwartale br.

Zakup fregat rakietowych typu Gepard jest konsekwencją zaostrzenia sytuacji bezpieczeństwa w Azji Południowo-Wschodniej. Jej zarzewiem jest seria sporów terytorialnych toczonych przez ChRL i inne państwa regionu (ChRL tłumaczy się z prowokacji, 2016-04-19; Chińskie myśliwce na Wyspach Paracelskich, 2016-04-15). Z tego samego powodu Hanoi zdecydowało się także na kupno 6 konwencjonalnych okrętów podwodnych projektu 636 Warszawianka. Na początku br. do portu morskiego w Cam Ranh dotarła 5. z jednostek (Da Nang w Wietnamie, 2016-02-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.