Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec misji HMAS Canberra

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2016

Australijski śmigłowcowiec desantowy HMAS Canberra powrócił do kraju po zakończeniu pierwszej misji.

HMAS Canberra zakończył pierwszą misję. Okręt niósł pomoc ofiarom cyklonu Winston / Zdjęcie: MO Australii

HMAS Canberra (L02), typu Canberra, powrócił już do portu macierzystego w Sydney. Wraz z nim misję humanitarną zakończyło kilkuset australijskich żołnierzy, którzy przez ostatnie tygodnie nieśli pomoc ofiarom cyklonu Winston, który nawiedził Fidżi (HMAS Canberra na Fidżi, 2016-03-07).

Australijczycy przekazali władzom tego wyspiarskiego państwa kilkaset ton środków medycznych i żywności, a także 30 tys. l wody pitnej. Odbudowano też 8 szkół i 2 szpitale, zniszczone przez żywioł. Na miejscu służbę pełniło ok. 760 Australijczyków, wspieranych przez 3 śmigłowce MRH-90, ze składu 5th Aviation Regiment, 16th Aviation Brigade.

Operacja Fiji Assist 2016 była pierwszą okazją do sprawdzenia nowego australijskiego śmigłowcowca desantowego w rzeczywistych warunkach operacyjnych. Okręt przyjęto do służby jesienią 2014 (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28). Od kilku miesięcy w linii znajduje się też 2. jednostka, HMAS Adelaide (L01, HMAS Adelaide przyjęty do służby, 2015-12-08). Obydwie dostarczyło BAE Systems Australia z Williamstown w stanie Wiktoria. Kadłuby okrętów zbudowała hiszpańska grupa stoczniowa Navantia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.