Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS America wraca do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 marca 2016

W poniedziałek zakończono przegląd naprawczy amerykańskiego śmigłowcowca USS America.

W poniedziałek USS America opuścił port macierzysty w San Diego i rozpoczął testy morskie, które będą zwieńczeniem zakończonego przeglądu naprawczego / Zdjęcie: HIS

Od kilku dni amerykański śmigłowcowiec USS America (LHA 6), typu America, poddawany jest testom morskim u wybrzeży południowej Kalifornii. Załoga okrętu oceni pracę podstawowych urządzeń pokładowych, w tym elementów układu pędnego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, zestawów łączności i nawigacji, a także układu samoobrony i zarządzania walką.

Ostatnie miesiące USS America spędził w bazie morskiej w San Diego. Okręt przechodził przegląd naprawczy, połączony z wymianą niesprawnych urządzeń pokładowych. Prace realizowane były przez producenta jednostki, Huntington Ingalls Shipbuilding z Pascagoula w stanie Mississippi. Przegląd był okazją do usunięcia usterek wykrytych podczas zeszłorocznych testów morskich (USS America kończy testy, 2015-04-10).

USS America jest pierwszym z serii 11 śmigłowcowców wspomnianego typu, które zostaną zbudowane dla US Navy (Zlecenie na USS Tripoli, 2012-06-02). Okręt przyjęto do służby jesienią 2014 (USS America w linii, 2014-10-13). Jednostki typu America będą mogły przenosić 6-9 samolotów uderzeniowych F-35B, 12 zmiennopłatów MV-22B Osprey (MV-22 Osprey na holenderskim desantowcu, 2015-10-26), 4 ciężkie śmigłowce transportowe CH-53K (12 ofiar zderzenia dwóch CH-53, 2016-01-19; Pierwszy marine za sterami CH-53K, 2015-12-24), 4 śmigłowce uderzeniowe AH-1Z (Indie oprotestowały sprzedaż Pakistanowi AH-1Z, 2015-07-23) i/lub wielozadaniowe UH-1Y, a także parę poszukiwawczo-ratowniczych MH-60S.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.