Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stała baza USA w Izraelu

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 19 września 2017

Amerykańscy żołnierze regularnie przebywają w Izraelu, ale do tej pory była to obecność czasowa i rotacyjna. Wczoraj ta sytuacja się zmieniła, bo na terytorium ośrodka szkoleniowego izraelskich wojsk lotniczych w bazie Mashabim na zachód od Dimony powstała baza US Army, określana jako Site 883 Life Support Area. Ma w niej stale przebywać kilkudziesięciu żołnierzy USA. Będą oni obsługiwać radar systemu przeciwlotniczego i antyrakietowego AN/TPY-2.

W uroczystości otwarcia Site 883 Life Support Area brał udział dowódca izraelskich wojsk lotniczych gen. bryg. Zvika Haimovich i Maj. Gen. John Gronski z Army National Guard w US Army Europe / Zdjęcie: Israel Defense Forces

Radiolokator AN/TPY-2 zainstalowano w Izraelu w 2009 (Izrael modyfikuje system ostrzegania przed atakiem rakietowym, 2008-10-17). Do tej pory obsługiwali go głównie prywatni kontraktorzy. Kilka lat temu podjęto decyzję o ich zastąpieniu przez stałą załogę wojskową. Dla żołnierzy zbudowano bazę z pełną niezbędną infrastrukturą. Powstała ona ok. 25 km na wschód do miejsca zainstalowania radiolokatora.

Amerykański radar dalekiego zasięgu AN/TPY-2 zainstalowany w Izraelu w 2008 / Zdjęcie: MDA

Transportowalny radar dalekiego zasięgu AN/TPY-2 może wchodzić w skład systemu antyrakietowego THAAD lub działać samodzielnie. Radary tego typu Amerykanie rozmieścili nie tylko w Izraelu, ale także w Turcji, Japonii (Drugi AN/TPY-2 w Japonii, 2014-12-29) i Katarze (Amerykański radar w Katarze, 2012-07-17) oraz Republice Korei (THAAD w Republice Korei, 2017-02-01). Niedawno Missile Defence Agency (MDA, Agencja Obrony Antybalistycznej) zleciła Raytheonowi modernizację AN/TPY-2 z wykorzystaniem modułów nadawczo-odbiorczych na bazie azotku galu (Modernizacja radaru TPY-2, 2017-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.