Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

ZEA kupują Gowindy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2017

Marynarka wojenna Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakupi dwie korwety rakietowe proj. Gowind.

Zjednoczone Emiraty Arabskie zakupią dwie korwety rakietowe proj. Gowind z opcją na kolejne dwie / Zdjęcie: Naval Group

Informację o zakupie przez ZEA dwóch korwet rakietowych proj. Gowind przekazał francuski prezydent, Emmanuel Macron, podczas wizyty w Abu Zabi. Umowa ma zawierać w sobie opcję na zakup kolejnych dwóch okrętów. Nowe korwety Zostaną zbudowane przez Naval Group we współpracy z Abu Dhabi Shipbuilding.

Szczegóły kontraktu nie zostały podane do publicznej wiadomości. Wiadomo jednak, że okręty mają zostać wyposażone m.in. z system zarządzania walką Tacticos od Thalesa. Ponadto Gowindy budowane dla ZEA mają przenosić wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile.

Marynarka wojenna ZEA zostanie trzecim użytkownikiem Gowindów. Sześć okrętów tego projektu pozyska też malezyjska flota (Zwodowano KD Maharaja Lela, 2017-08-24). Kolejne cztery jednostki zakupił Egipt (Nowe okręty dotarły do Egiptu, 2017-10-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra