Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

400. C-130J

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 lutego 2018

W zakładach w Marietta 9 lutego Lockheed Martin przekazał do eksploatacji 400. samolot transportowy rodziny C-130J Super Hercules.

Jubileuszowy 400. C-130J trafi do lotników AFSOC / Zdjęcie: Lockheed Martin

Jest to MC-130J Commando II, który trafi do rąk lotników 1st Special Operations Wing US Air Force Special Operations Command (AFSOC) z bazy Hurlburt Field na Florydzie. Docelowo samolot zostanie przebudowany do wersji uderzeniowej AC-130J Ghostrider.

Pierwszy C-130J wzbił się w powietrze w kwietniu 1996. Natomiast pierwszym użytkownikiem samolotów tego typu były Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii), od września 1998.

Obecnie samoloty rodziny C-130J Super Hercules używane są przez 17 krajów świata: Arabię Saudyjską, Australię, Danię, Francję, Indie, Irak, Izrael, Kanadę, Katar, Kuwejt, Norwegię, Oman, Republikę Korei, Stany Zjednoczone Ameryki, Tunezję, Wielką Brytanię i Włochy. Ich flota, służąca do misji transportowych, przeciwpożarowych, poszukiwań i ratownictwa, meteorologicznych, podawania paliwa i wsparcia operacji specjalnych, wylatała ponad 1,7 mln godzin (Francuski C-130J już w służbie , 2018-01-19, Tankowanie F-15C z MC-130J na ziemi, 2017-08-02, Indie kupią dodatkowego Super Herculesa, 2016-08-19, Ostatni tunezyjski C-130J, 2014-12-12).    


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.