Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Porter

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 04 kwietnia 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Porter rozpoczął kolejną misję na Morzu Śródziemnym.

USS Porter będzie prowadził działania operacyjne na Morzu Śródziemnym w ramach nowej misji bojowej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Krystina Coffey, USN

Niszczyciel rakietowy USS Porter (DDG 78), typu Arleigh Burke, opuścił Base Naval Rota w Hiszpanii i skierował się na Morze Śródziemne, gdzie rozpoczął swoją nową misję bojową. W najbliższych miesiącach okręt będzie prowadził działania operacyjne w rejonie odpowiedzialności 6. floty US Navy.

Do głównych zadań USS Porter należeć będzie patrolowanie wód Morza Śródziemnego i okolicznych akwenów, w tym Morza Czarnego. W tym czasie okręt weźmie udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami.

USS Porter jest jednym z czterech niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, wyposażonych w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis, które w l. 2014-2015 przebazowano do Hiszpanii, skąd prowadzą działania operacyjne, stanowiąc europejski komponent systemu obrony przeciwrakietowej USA. Na kontynent europejski trafiły również: USS Carney (DDG 64, Powrót USS Carney, 2018-04-03), USS Ross (DDG 71, Amerykańskie niszczyciele na Morzu Czarnym, 2018-02-19) i USS Donald Cook (DDG 75, Nowa misja USS Donald Cook, 2018-03-15). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.