Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czterech oferentów w brazylijskim przetargu

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 października 2018

Marynarka wojenna Brazylii skróciła do czterech listę oferentów w przetargu na nowe korwety rakietowe.

Wybór zwycięskiej oferty w przetargu na cztery nowe korwety rakietowe ma zostać dokonany w grudniu / Zdjęcie: Naval Group

Według informacji podanych przez Marinha do Brasil (marynarkę wojenną Brazylii) w przetargu na nowe korwety rakietowe proj. Tamandaré pozostało już tylko czterech oferentów (Brazylia opóźnia program zakupowy, 2018-08-21), w tym thyssenkrupp Marine Systems. Niemiecki producent, startujący w postępowaniu w ramach konsorcjum Águas Azuis tworzonym wspólnie z lokalnym Embraer Defense & Security, oferuje Brazylii zakup nowych okrętów opartych na projekcie Meko A100.

W rywalizacji o brazylijski kontrakt pozostała również Naval Group. Francuska grupa stoczniowa, która w ostatnich latach była bardzo aktywna na lokalnym rynku (Postępuje budowa brazylijskiego Scorpene, 2018-01-16), startuje z miejscowymi Enseada Indústria Naval i Mectron, tworząc konsorcjum Villegagnon. Ich oferta opiera się na jednostka proj. Gowind 2500 (Naval Group w brazylijskim przetargu, 2018-09-12).

O zlecenie ubiegają się także Damen i Saab, które wraz z brazylijskim Wilson Sons oferują zakup korwet proj. Sigma 10514. Oferta europejskich producentów zakłada, że okręty dla Marinha do Brasil zostaną wyposażone w szwedzkie systemy zarządzania walką 9LV (Saab i Damen w brazylijskim przetargu, 2018-06-19).

Ostatnia oferta, która będzie brana pod uwagę, została złożona przez włoskie Fincantieri i Leonardo, ubiegające się o zlecenie wraz z lokalnym Fundação Ezute. Włosko-brazylijskie konsorcjum uzupełnia miejscowa spółka Vard Promar należąca do Fincantieri. Partnerzy mają oferować Brazylii jedną z wersji wielozadaniowych korwet rakietowych. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra