Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Euronaval 2018: Leander na eksport

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 października 2018

W Le Bourget brytyjski BAE Systems zaprezentował model lekkiej fregaty Leander (typ 31e) w nowym, wielobarwnym malowaniu. Jednocześnie producent poinformował o planach oferowania okrętu na rynkach eksportowych.

Lekkie fregaty rakietowe Leander, które same powstały w oparciu o zmodyfikowany projekt omańskich korwet typu Charif (Khareef), mogą zostać przystosowane do wymogów potencjalnego klienta eksportowego. Dotyczy to zarówno samych wymiarów i wyporności okrętów, jak i przenoszonego przez nie wyposażenia pokładowego i uzbrojenia / Zdjęcie: Michał Jarocki

BAE Systems jest jednym z oferentów w przetargu na dostawę nowych, lekkich fregat rakietowych typ 31e dla Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej Wielkiej Brytanii). Brytyjski producent i współpracująca z nim stocznia Cammell Laird oferują władzom w Londynie kupno okrętów Leander opartych na proj. omańskich korwet typu Charif (Khareef, Przygotowania do brytyjskiego przetargu, 2018-08-22).

Brytyjski producent potwierdza, że przetarg dla Royal Navy, który powinien rozstrzygnąć się w 2019, jest obecnie dla niego priorytetem. Na tym jednak nie kończą się plany przedsiębiorstwa jeżeli chodzi o nowe, lekkie fregaty, które mają być także oferowane na rynkach eksportowych. Pierwszą próbą sprzedaży wspomnianych jednostek za granicę był brazylijski przetarg na cztery korwety rakietowe typu Tamandare, który BAE Systems jednak przegrało (Czterech oferentów w brazylijskim przetargu, 2018-10-17).

Bez względu na niepowodzenie w Brazylii oraz niepewny los postępowania w kraju, BAE Systems zamierza kontynuować promocję fregat Leander na rynkach eksportowych. Producent podkreśla, że jednym z najważniejszych aspektów jego oferty ma być gotowość do całkowitego przeniesienia budowy okrętów do kraju użytkownika przy pełnym (lub bardzo mocno zaawansowanym) transferze technologii. Brytyjskie przedsiębiorstwo przypomina, że ma już bogate doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć, a potwierdzić może to m.in. program budowy okrętów patrolowych typu Krabi dla marynarki wojennej Tajlandii (Wyposażenie tajskiego patrolowca, 2016-05-02) opartych na brytyjskich jednostkach proj. River


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra