Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyposażenie tajskiego patrolowca

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 02 maja 2016

Francuski Thales dostarczy elementy wyposażenia pokładowego nowego okrętu patrolowego marynarki wojennej Tajlandii.

Thales będzie odpowiadał za integrację wyposażenia pokładowego nowego okrętu patrolowego marynarki wojennej Tajlandii, w tym m.in. radiolokatorów, systemu nadzoru elektronicznego i uzbrojenia / Zdjęcie: BAE Systems

Thales będzie odpowiedzialny m.in. za dostawę systemu zarządzania walką TACTICOS, wieloczynnościowej stacji radiolokacyjnej średniego zasięgu Variant, radaru kierowania ogniem STIR 1.2 EO Mk2 i systemu nadzoru elektronicznego (ESM) Vigile. Producent wyposaży też okręt w urządzenia łączności i wymiany danych. Francuzi mają także odpowiadać za integrację uzbrojenia, w tym 76-mm armaty morskiej, dwóch 30-mm dział i wyrzutni kierowanych pocisków przeciwokrętowych RGM-84 Harpoon Block II (Zbrojenie tajskiego patrolowca, 2016-03-02).

Prace zostaną wykonane w Tajlandii na terenie stoczni Bangkok Dock, w której powstanie jednostka. W prace stoczniowe zaangażuje się też BAE Systems, będące właścicielem projektu, w oparciu o który zbudowany zostanie okręt (Kolejny patrolowiec dla Tajlandii, 2016-02-01).

Uważa się, że patrolowiec zostanie przekazany odbiorcy w 2. połowie 2018. Jednostka będzie zbliżona do brytyjskich okrętów typu River, które w konfiguracji podstawowej mają 90 m długości i 13,5 m szerokości. Wypierają 1800 t i rozwijają do 25 w, a zasięg maksymalny wynosi ok. 10 tys. km. Autonomiczność oblicza się na 35 dni. Tajska marynarka wojenna eksploatuje już jedną jednostkę tego typu, HTMS Krabi (551).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra