Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LOT poleci do Delhi

Lotnictwo cywilne, 15 stycznia 2019

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Indii wystartują 17 września 2019. Delhi będzie szóstym obsługiwanym przez PLL LOT połączeniem do Azji. Rejsy między Lotniskiem Chopina a Delhi będą obsługiwane przez Dreamlinery 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu. Na ich pokładach znajdzie się również produkty zawierające elementy regionalne, w tym menu w stylu indyjskim.

Rejsy PLL LOT między Lotniskiem Chopina a Delhi będą obsługiwane przez Dreamlinery 787-8 i 787-9 pięć razy w tygodniu / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Starty ze stolicy Polski odbywać się będą o 22:40 we wtorki, środy, piątki, soboty i niedziele. Rejs między Warszawą a Delhi, podczas którego Dreamliner pokona 5 271 km potrwa 6 h 50 min. Loty powrotne będą rozpoczynać się o 11:15 w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Do Polski Dreamlinery polecą 8 h.

Długo oczekiwane połączenie LOT-u do Indii staje się faktem. Jest mi niezmiernie miło ogłosić, że ten niezwykły kierunek dołącza dziś do rosnącej siatki połączeń LOT-u, a już we wrześniu tego roku, pierwszy Dreamliner LOT-u wyląduje w sercu Indii w Delhi – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u. 

Delhi zostało wybrane nieprzypadkowo spośród kierunków azjatyckich. Indie są 7. gospodarką świata i drugim najludniejszym państwem zamieszkiwanym przez ponad 1,3 mld osób. Po Singapurze, Indie są dla polskich przedsiębiorców drugim ośrodkiem inwestycji bezpośrednich w Azji. Z kolei Polska dla indyjskiego biznesu jest ważnym rynkiem inwestycji m. in. w sektorze teleinformatycznym i bramą do pozostałych krajów w Europie. Nowe połączenie LOT-u będzie kluczowym elementem w budowaniu więzi gospodarczych i dalszego rozwoju relacji biznesowych między krajami.

Połączenie zostało uruchomione także z myślą o odwiedzających Indie turystach i podróżnikach z całego świata. Rozciągający się od Oceanu Indyjskiego po Himalaje kraj prezentuje niezwykłą różnorodność kulturową. Wyróżnia go też wyjątkowa, znana na całym świecie kuchnia.

Na nowym połączeniu Warszawa-Delhi skorzystają również pasażerowie z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej, w tym z Brukseli, Hamburga, Dusseldorfu, Pragi i Budapesztu, dla których Lotnisko Chopina będzie dogodnym portem tranzytowym, a czas przesiadki rozpocznie się już od 40 minut. LOT nawiązał umowę code-share z Air India, którą planuje rozwijać.

Nowe połączenie nie tylko umożliwi najkrótszą i najwygodniejszą podróż między Polską a Indiami. Rejsy zapewniają pasażerom z i do Indii połączenie z kluczowymi miastami w Europie Zachodniej i Europie Środkowo-Wschodniej. Potencjał pasażerski jest ogromny – między Indiami, a Europą podróżuje obecnie aż 8,9 milionów pasażerów – dodaje Rafał Milczarski (Rozszerzenie współpracy LOT i SIA, 2019-01-04, Niemal 18 mln pasażerów w Warszawie, 2019-01-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra