Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francusko-marokański patrol Mistrala

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lutego 2019

Francusko-marokańska grupa okrętowa przeprowadziła wspólny patrol nieopodal wybrzeży Maroka.

Okręty biorące udział we wspólnym, francusko-marokańskim patrolu / Zdjęcie: MO Francji

W operacji uczestniczyły dwa okręty Marine Nationale (marynarki wojennej Francji): śmigłowcowiec desantowy Mistral (L 9013), typu Mistral (Francusko-marokański patrol morski, 2018-10-11) i okręt patrolowy Commandant Birot (F 796), typu D'Estienne d'Orves. Francuski zespół uzupełniła marokańska fregata rakietowa Mohammed V (611), typu Floréal (Mohammed VI po przeglądzie , 2016-04-07). 

Przedsięwzięcie było okazją do przećwiczenia metod współpracy okrętów obu flot podczas prowadzenia wspólnych działań na morzu. Patrol zorganizowano w duchu porozumienia podpisanego w ostatnich miesiącach przez szefów sztabów marynarek wojennych obu państw. Dokument określał zasady, na jakich siły morskie obu państw mają współpracować ze sobą podczas prowadzenia działań operacyjnych na wyznaczonych obszarach odpowiedzialności, w tym nieopodal wybrzeży Afryki.

Marine Nationale stale współpracuje z siłami morskimi afrykańskich sojuszników Francji. Celem podejmowanych działań jest zwalczanie niepożądanych i niezgodnych z prawem międzynarodowym i lokalnym zjawisk, jak przemyt broni i narkotyków, nielegalna imigracja, piractwo morskie czy rabunkowa eksploatacja surowców naturalnych i energetycznych na morzu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra