Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mohammed VI po przeglądzie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 kwietnia 2016

Marokańska fregata rakietowa Mohammed VI opuściła port morski we francuskim Tulonie po zakończeniu kilkutygodniowego przeglądu technicznego.

Marokańska fregata rakietowa Mohammed VI opuszcza francuski port / Zdjęcie: DCNS

Na początku stycznia fregata rakietowa Mohammed VI (701) weszła do francuskiego portu morskiego w Tulonie, na południu kraju. W ostatnich tygodniach okręt poddano przeglądowi remontowemu, w ramach którego dokonano oceny pracy i stanu technicznego podstawowych elementów wyposażenia pokładowego, w tym układu pędnego, urządzeń łączności radiowej i nawigacji satelitarnej, a także uzbrojenia. W trakcie prac zainstalowano też najnowszą wersję oprogramowania systemu zarządzania walką.

Część prac stoczniowych wykonano w suchym doku, co pozwoliło pracownikom grupy DCNS na dokonanie inspekcji stanu poszycia kadłuba. Po zakończeniu przeglądu okręt ponownie zwodowano. Następnie jednostka wyszła w morze, rozpoczynając serię rutynowych testów. Pod koniec marca fregata opuściła port w Tulonie i skierowała się do kraju.

Mohammed VI został odebrany na początku 2014 (Fregata Mohammed VI przekazana, 2014-01-31). Budowę okrętu rozpoczęto w 2008. Trzy lata później jednostkę zwodowano (Testy morskie marokańskiej FREMM, 2013-04-19). Okręt uzupełnił w linii 3 fregaty proj. Sigma 10513 i Sigma 9813, dostarczone przez holenderską grupę stoczniową Damen (DIMDEX 2016: Parada okrętów, 2016-03-29; Ostatnia Sigma dla Maroka, 2012-09-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.