Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aquitaine razem z CdG

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 19 stycznia 2016

Francuska fregata rakietowa Aquitaine dołączyła do grupy bojowej lotniskowca Charles de Gaulle.

W rejonie odpowiedzialności grupy bojowej lotniskowca Charles de Gaulle znajdują się już 2 francuskie fregaty rakietowe typu FREMM, Aquitaine (D650) i Provence (D652, obie na zdjęciu) / Zdjęcie: MO Francji

Fregata rakietowa Aquitaine (D650), typu FREMM znajduje się już w rejonie odpowiedzialności wielonarodowej lotniskowcowej grupy bojowej, na czele której stoi francuski atomowy lotniskowiec Charles de Gaulle (R91). W grudniu 2015 nowy okręt Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) opuścił port macierzysty w Breście i rozpoczął pierwszą misję bojową (Pierwsza misja Aquitaine, 2015-12-21).

Aquitaine zastąpi w rejonie działań zbrojnych fregatę ZOP La Motte-Picquet (D645, La Motte-Picquet w Arktyce, 2015-01-07), typu Georges Leygues (F70). Okręt ten towarzyszył lotniskowcowi Charles de Gaulle od listopada ub. r., kiedy rozpoczęła się jego nowa misja bojowa (Charles de Gaulle wraca na Bliski Wschód , 2015-11-05). Wcześniej lotniskowcową grupę bojową opuściła belgijska fregata rakietowa Leopold I (F930), typu Karel Doorman (Leopold I opuścił CdG, 2016-01-05).

Pod koniec 2015 do grupy bojowej CdG dołączyła inna z jednostek typu FREMM, Provence (D652, Provence na Bliskim Wschodzie, 2015-12-31). Nowe francuskie fregaty rakietowe zapewniają ochronę siłom morskim wielonarodowej koalicji, która bierze udział w atakach na pozycje islamistów w Iraku i Syrii (CdG na czele TF 50, 2015-12-10). Okręty typu FREMM są przystosowane m.in. do wykrywania i niszczenia nieprzyjacielskich OP. Z ich pokładów operują również nowe śmigłowce morskie NH90 Caïman (15. NH90 NFH dla Francji , 2015-09-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.