Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Languedoc przekazana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 marca 2016

OCCAR odebrała fregatę rakietową Languedoc typu FREMM.

DCNS przekazała fregatę rakietową Languedoc (D653), typu FREMM, europejskiej agencji współpracy zbrojeniowej / Zdjęcie: DCNS

Ceremonia odbioru okrętu odbyła się wczoraj na terenie bazy Marine Nationale (marynarki wojennej Francji) w Tulonie, na południu kraju. Fregatę odebrali przedstawiciele OCCAR (europejskiej agencji współpracy zbrojeniowej), którzy działali w imieniu francuskiej dyrekcji generalnej ds. uzbrojenia (DGA, Direction générale de l’armement).

W 2011 położono stępkę pod Languedoc (D653), typu FREMM. Okręt zwodowano latem 2014 w stoczni DCNS w Lorient, na północnym zachodzie kraju (Wodowanie Languedoc, 2014-07-14). Jesienią 2015 rozpoczęto testy morskie jednostki (Testy Languedoc, 2015-10-08). Kontynuowano je również w Tulonie, do którego fregata dotarła w lutym br.

Languedoc jest 3. francuską fregatą rakietową typu FREMM i pierwszym okrętem, który będzie stacjonował w Tulonie. W linii znajdują się już Aquitaine (D650) i Provence (D652), które odebrano, odpowiednio, jesienią 2012 i latem 2015 (Provence przekazana, 2015-06-15; Aquitaine odebrana, 2012-11-27). Od kilku miesięcy obie jednostki pełnią służbę na Oceanie Indyjskim, wspierając działania wielonarodowej koalicji, walczącej z ekstremistami w regionie (Ćwiczenia morskie Provence w Malezji, 2016-03-02; Aquitaine razem z CdG, 2016-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.