Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wirtualne planowanie misji RAF

Lotnictwo wojskowe, 10 sierpnia 2019

Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) zamierzają wprowadzić do eksploatacji wirtualny system planowania, przygotowania i podsumowania misji wykonywanych przez załogi wielozadaniowych samolotów bojowych Eurofighter Typhoon.

Dzięki szybkiemu, dokładnemu i wyraźnemu przekazywaniu informacji, Sceptre ma pozwolić pilotom podejmowanie lepszych, bardziej świadomych decyzji / Ilustracja: BAE Systems

Cyfrowy system o nazwie Sceptre (ang. berło) wykorzystuje ogromną ilości informacji dotyczących dowodzenia i kierowania, potrzebnych do planowania i realizacji misji, przedstawiając je w prosty i praktyczny sposób. Sceptre łączy trójwymiarowe widoki z kabiny pilota, dane aerometryczne oraz informacje o przeszkodach nawigacyjnych i zagrożeniach z informacjami pogodowymi, obrazem wywiadowczym i danymi o aktualnym stanie samolotu i parametrach lotu w czasie rzeczywistym.

Sceptre to aplikacja modułowa, którą można posługiwać się na różnych urządzeniach, w tym na tabletach, komputerach osobistych i interaktywnych tablicach dotykowych używanych do odpraw przed i po locie. Umożliwia ona użytkownikowi skuteczne odnalezienie się w powietrzu i zapewnia doskonałą świadomość sytuacyjną, co umożliwia podejmowanie lepszych, bardziej świadomych decyzji zapewniających sukces misji bojowej. System pomaga pilotom stworzyć przemyślany taktycznie plan wykonania zadania, sprawdzony holistycznie, uwzględniający zagrożenia i ograniczenia (LANCA dla Tempesta, 2019-07-22).

Dla pilotów RAF Sceptre będzie również narzędziem do odpraw po locie, dzięki zdolności do połączenia danych rzeczywistego lotu i syntetycznych obrazów oraz użyciu zapisów wszystkich pokładowych rejestratorów parametrów lotu (RAF wycofały Tornada, 2019-02-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.