Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kara za opóźnienie INS Vikramaditya?

Marynarka wojenna, 09 października 2012

Indie mogą zażądać od Rosji ponad 100 mln USD rekompensaty za opóźnienie terminu dostawy lotniskowca INS Vikramaditya. O takiej możliwości poinformował media wysokiej rangi przedstawiciel ministerstwa obrony Indii.

Według podpisanej w 2004 umowy między Indiami i Rosją, lotniskowiec miał być przekazany do Indii w ciągu 5 lat od podpisania umowy, czyli w 2009. Potem termin ten było wielokrotnie zmieniany. Najnowszy termin określono na październik 2013. Według przedstawicieli stoczni, miał on zostać uzgodniony ze stroną indyjską. Zdjęcie: Siewmasz

Opóźnienie zostało spowodowane awarią pracy kotłów, oraz usterkami wielu innych urządzeń na INS Vikramaditya ex-rosyjskiego krążownika lotniczego Admirał Gorszkow (Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17).

Kontrakt zawarty pomiędzy Indiami a Rosją przewiduje za opóźnienie terminu dostawy lotniskowca karę w wysokości do 5 % kontraktu. Według indyjskich mediów, powołujących się na przedstawiciela ministerstwa obrony Indii wynosi 2,3 mld USD (2,33 mld USD za Gorszkowa, 2010-03-16).

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta po jutrzejszych rozmowach ministrów obrony Rosji i Indii. Ministrowie spotykają się w celu przygotowania wizyty prezydenta Władimira Putina w Indiach, zaplanowanej na 1 listopada br. Obie strony planują podpisanie wielu umów, w tym na zakup nowego uzbrojenia (Indie kupią Su-30MKI, 2012-09-28).

W ubiegłym tygodniu, stocznię Siewiernaja w Siewierodwinsku (Siewmasz) wizytowali przedstawiciele państwowej komisji, którzy mieli ocenić wielkość awarii okrętu i określić ostateczny termin dostawy do Indii. Wicepremier Dmitrij Rogozin, odnosząc się do pracy komisji, zapewniał, że kontrowersyjne kwestie związane z awarią i przesunięciem terminu przekazania okrętu zostaną rozwiązane w ciągu miesiąca i nie są tak złożone, jak wcześniej donosiły media Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17). Problemy okazały się jednak większe, bo obok uszkodzenia izolacji wysokoprężnych kotłów w maszynowni, usterki odnotowano również w pracy trzech agregatów, generatora azotu oraz wieli innych urządzeń.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.