Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikramaditya wyszedł w morze

Marynarka wojenna, 05 lipca 2013

Przyszły indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya, wyszedł w morze w celu wykonania ostatnich prób przed zaplanowanym na jesień przekazaniem go odbiorcy.

Podczas rozpoczętych przed kilkoma dniami prób morskich, INS Vikramaditya dowodzić mają oficerowie Floty Północnej. Na pokładzie okrętu znajdują się jednak także indyjscy marynarze, których zadaniem ma być obserwacja Rosjan i przygotowanie się do rozpoczęcia służby jesienią / Zdjęcie: Indian Defence

INS Vikramaditya wyszedł w morze w środę. Trzymiesięczne testy zostaną zrealizowane na wodach Morza Białego. Jest to jeden z ostatnich etapów prób okrętu, przez jego przekazaniem do służby w marynarce wojennej Indii. Wydarzenie to zostało zaplanowane na 15 listopada (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12).

Rozpoczęcie przez INS Vikramaditya prób morskich nastąpiło zgodnie z ustalonym wcześniej terminarzem. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach okręt znajdował się na terenie rosyjskiej stoczni Siewmasz, gdzie poddawany był naprawie po awarii, jakiej doznał na jesieni 2012 (Naprawa INS Vikramaditya, 2013-01-25, Kolejne opóźnienie INS Vikramaditya, 2012-09-17).

Po zakończeniu 3-miesięcznych prób morskich, okręt wróci na teren stoczni Siewmasz. Jej pracownicy poddadzą lotniskowiec ostatnim pracom wykończeniowym oraz usuną wszelkie, wykryte na morzu, usterki.

Po jego przekazaniu marynarce wojennej Indii, INS Vikramaditya wesprze jedyny jak dotąd indyjski lotniskowiec, INS Viraat (R 22) (INS Viraat jeszcze przez 3 lata, 2013-04-29). W przyszłości potencjał bojowy marynarki wojennej Indii uzupełnić mają rodzime konstrukcje: INS Vikrant i INS Vishal (Wodowanie INS Vikrant w sierpniu, 2013-05-14).

W oczekiwaniu na przyjęcie do służby INS Vikramaditya pozostaje 303. eskadra lotnictwa marynarki wojennej, Czarne Pantery. Jest ona wyposażona w mające docelowo stacjonować na jego pokładzie MiG-29K/KUB (Pierwsza indyjska eskadra MiG-29K w służbie, 2013-05-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.