Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Najpierw wybory, potem decyzja

Wojska lądowe, 01 lipca 2014

Turcja przedłużyła rozmowy w sprawie dostawy systemów obrony powietrznej o kolejne 2 miesiące.

Jeżeli negocjacje z CPMIEC nie zakończą się powodzeniem, Turcy mogą rozpocząć rozmowy z kolejnymi oferentami. Nieoficjalnie mówi się, że przyjęta według klucza atrakcyjności ofert gradacja plasuje Eurosam na drugim, a amerykańskiego Raytheona na trzecim miejscu tureckiej listy życzeń. Warto przypomnieć, że oba te podmioty biorą też udział w przetargu na dostawę dla Sił Zbrojnych RP zestawów przeciwlotniczych i przeciwrakietowych średniego zasięgu (program Wisła), będących najważniejszym elementem programu Tarcza Polski / Zdjęcie: Michał Jarocki

Według lokalnych mediów, turecki Podsekretariat Przemysłu Zbrojeniowego zdecydował o wydłużyć o kolejne 2 miesiące termin obowiązywania ofert złożonych w ramach programu T-LORAMIDS. Oznacza to, że wybór dostawcy nowych systemów obrony powietrznej nastąpi dopiero po zapowiedzianych na sierpień wyborach prezydenckich, w których wystartuje m.in. obecny premier, Recep Tayyip Erdoğan.

We wrześniu zeszłego roku, Ankara wybrała chiński rządowy CPMIEC (China Precision Machinery Export-Import Corp.), oferujący systemy FD-2000 (eksportowe oznaczenie HQ-9, będącego kopią rosyjskiego S-300) jako zwycięzcę przetargu (Chińskie systemy OP dla Turcji, 2013-09-27). Oprotestowana przez pozostałych oferentów, w tym amerykański Raytheon oraz europejski Eurosam (oferujący prezentowane na zdjęciu zestawy SAMP/T), decyzja i następujące po niej rozmowy, nie przełożyły się dotąd na ostateczne porozumienie handlowe

Przeciągające się od niemal roku negocjacje (Turcja bardziej cierpliwa w sprawie T-LORAMIDS, 2014-01-29), to w powszechnej ocenie wynik przyjętej przez Turków strategii. Pozwala ona bowiem na podjęcie próby wynegocjowania jak najlepszych warunków umowy z chińskich dostawcą. Z drugiej strony, rozmowy dają też czas pozostałym oferentom na przedstawienie Turcji korzystniejszych propozycji.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.