Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

IDEF 2015: ZMT w Turcji i Niemczech

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 maja 2015

Zakłady Mechaniczne Tarnów po raz pierwszy prezentowały swoje wyroby na targach IDEF w Stambule. Tego samego dnia granatnik RGP-40 był testowany z nową amunicją w Niemczech.

Polska broń z Zakładów Mechanicznych Tarnów zadebiutowała na targach IDEF w Stambule

Broń strzelecka z Tarnowa została po raz pierwszy pokazana w Turcji. Zakłady Mechaniczne zaprezentowały w Stambule dwa powtarzalne karabiny wyborowe w układzie bezkolbowym: Tor do naboju 12,7 mm x 99 i Bor zasilany amunicją 7,62 mm x 51. Obie konstrukcje są wykorzystywane przez Wojsko Polskie, Tor został również sprzedany za granicę, jest wykorzystywany m.in. przez jedną z formacji uzbrojonych Arabii Saudyjskiej.

Oprócz karabinów, ZMT pochwaliły się w Stambule także 40-mm granatnikiem rewolwerowym RGP-40. Tarnowskie przedsiębiorstwo oczekuje na rozpoczęcie formalnego przetargu na dostawy dwustu takich konstrukcji dla Wojska Polskiego (Europoltech 2015: Tarnów czeka na decyzje, 2015-04-15; 200 granatników rewolwerowych dla WP, 2013-12-04). Opracowało też, zgodnie z wymaganiami armii, dodatkowy mechaniczny celownik, mocowany na szynie na osłonie lufy.

Dzisiaj granatnik rewolwerowy RGP-40 był także testowany w Niemczech. Pozwoli to na sprawdzenie, czy nowa konstrukcja działa bez problemu z 40-mm amunicją o średniej prędkości wylotowej / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Chcąc sprostać najbardziej wyśrubowanym wymaganiom Wojska Polskiego, nowa konstrukcja z Tarnowa ma być też sprawdzona z nowymi granatami. Granatnik rewolwerowy RPG-40 jest dzisiaj testowany w Niemczech z 40-mm amunicją produkcji Diehl Defence o średniej prędkości wylotowej, poinformowała na targach w Stambule Justyna Zach, kierownik działu marketingu. Niestety, niemieckie przedsiębiorstwo nie chciało zgodzić się na sprzedaż swoich granatów do Polski (odbiorcą było przedsiębiorstwo, a nie żadna formacja podległa polskiemu państwu), niemniej umożliwiło przeprowadzenie prób na miejscu.

RGP-40 powinien bez problemów przejść test z użyciem niemieckiej amunicji, dodała Justyna Zach. Oznacza to, że granatnik rewolwerowy będzie, oprócz granatów 40 mm x 46SR o niskiej prędkości wylotowej (rzędu 78 m/s) i zasięgu 350-400 m (produkowanych przez ZM Dezamet), dostosowany także do amunicji pozwalającej razić cele nawet na dystansie 600-800 m.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra