Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosomak zamiast WZMS

Przemysł zbrojeniowy, 18 marca 2014

Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich (WZMS) zmieniają nazwę na Rosomak – Siemianowice Śląskie.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński w tle nowego loga siemianowickiego zakładu / Zdjęcie: Zdzisław Zieliński

Zmienia się również logo zakładu, które przedstawia drapieżnego ssaka, od którego nazwę przyjął sztandarowy produkt spółki, kołowy transporter opancerzony. Zmianę nazwy i logo ogłosił wczoraj prezes zakładu, Adam Janik podczas konferencji Sukces uzbrojenia polskiej armii źródłem sukcesu polskiego przemysłu – dodając, że cały proces zmiany brandingu potrwa od 2 do 3 miesięcy. Proces prawdopodobnie zakończy się w czerwcu 2014.

Wojsko Polskie jest wyposażone w 570 kołowych transporterów opancerzonych Rosomak. W październiku 2013 IU MON zamówił kolejne 307 bazowych podwozi Rosomaków za 1,6 mld zł. Umowa ma być zrealizowana w latach 2014-2019 (Kolejne Rosomaki dla WP, 2013-10-24). Zamówione przez MON pojazdy m.in. zostaną zbudowane z bezzałogową wieżą uzbrojoną w armatę 30 mm i zintegrowaną z pociskami Spike. Bezzałogowy system powstaje w Hucie Stalowa Wola (Bezzałogowe wieże z HSW, 2013-04-10). Podwozia Rosomaków posłużą również pod zabudowę opracowanych przez HSW samobieżnych moździerzy Rak (Seryjne Raki w 2014, 2012-12-06).

21 stycznia 2014 Rady Ministrów podjęła decyzję o wniesieniu udziałów 12 spółek, w tym WZMS, do nowo powołanej spółki, Polska Grupa Zbrojeniowa (Następny krok w stronę PGZ, 2014-01-22, Bliżej do I etapu konsolidacji PGZ, 2014-02-24). Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, który wspólnie z ministrem obrony narodowej brał udział w konferencji, poinformował o przyspieszeniu procesu konsolidacji. W jego opinii do końca trzeciego kwartału br. powstanie ostateczny kształt PGZ.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.