Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Etihad kupują Phenomy 100E

Lotnictwo cywilne, 24 czerwca 2015

Etihad Flight College, spółka zależna linii Etihad, zakupił odrzutowce Phenom 100E. Posłużą one do szkolenia pilotów arabskiego towarzystwa.

Wizualizacja odrzutowca Phenom 100E w barwach Etihad Flight College / Rysunek: Embraer

Embraer Executive Jets i Etihad Flight College, spółka zależna Etihad Airways, narodowego przewoźnika Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zawarły umowę zakupu 4 bardzo lekkich odrzutowców Phenom 100E. Porozumienie zawiera też opcję nabycia przez Arabów 3 kolejnych statków powietrznych tego typu.

W przypadku wykorzystania opcji wartość umowy może sięgnąć 30 mln USD (ponad 111 mln zł). Pierwsze Phenomy 100E zostaną dostarczone Etihad Flight College w pierwszym kwartale 2016 (Phenomy tylko z USA, 2015-05-14).

Etihad Flight College, mieszczący się w Al Ain, został utworzony po przejęciu działu samolotowego Horizon International Flight Academy z Mubadala we wrześniu 2014. Jest to pierwszy w świecie ośrodek, gdzie używa się samolotów wielosilnikowych podczas zasadniczego etapu szkolenia pilota w załodze wieloosobowej (MPL). Rocznie może szkolić się tam 200 uczniów-pilotów z ZEA i innych krajów.

Obecnie we flocie Etihad Flight College znajdują się dwa typy samolotów z napędem śmigłowym. Uczniowie-piloci doskonalą swoje umiejętności na 13 Cessnach 172SP Skyhawk i trzech Diamondach DA42NG. Zapotrzebowanie na szkolenie pilotów przez narodowego przewoźnika ZEA jest bardzo duże. Aktualnie Etihad Airways zatrudniają ponad 2200 pilotów, którzy zasiadają za sterami 110 Airbusów i Boeingów (Pierwszy Dreamliner dla Etihad, 2015-01-02, Pierwszy A380 przekazany Etihad , 2014-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra