Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe kierunki grupy Lufthansa

Lotnictwo cywilne, 03 października 2015

W rozkładzie zimowym linie wchodzące w skład grupy Lufthansa zaoferują 261 destynacji w 101 krajach.

Zdjęcie: Lufthansa

Linie wchodzące w skład grupy Lufthansa – Austrian Airlines, Brussels Airlines, Germanwings, Eurowings, Lufthansa i Swiss – łącznie z trasami, które pojawią się w zimowym rozkładzie od 25 października, zaoferują swoim ponad 20 380 rejsów tygodniowo. Licząc rejsy bezpośrednie i poprzez porty przesiadkowe we Frankfurcie, Monachium, Zurychu, Wiedniu i Brukseli korzystający z ich usług pasażerowie uzyskają dostęp do 261 destynacji w 101 krajach.

Tej zimy Lufthansa zaoferuje połączenia do 197 miast, obejmujące ogółem 9 900 rejsów tygodniowo. Tampa na Florydzie jest pierwszym z wielu świątecznych kierunków, które zostaną od 25 września dodane do siatki połączeń z Frankfurtu (Lufthansa wspomaga walkę z Ebolą, 2014-11-28).

Od końca października w rozkładzie pojawi się Nairobi, a na początku grudnia dołączą do niego Cancun, obsługiwany głównie przez rejsy czarterowe, Malé (Malediwy) i Mauritius. Panama City pojawi się w rozkładzie w marcu 2016. Oprócz tego Lufthansa po raz pierwszy skieruje Airbusa A380 na trasę Frankfurt-Hong Kong. Zwiększona zostanie ilość rejsów do Luksemburga, a kraje Beneluksu będą obsługiwane częściej niż kiedykolwiek dzięki 28 lotom w tygodniu z Frankfurtu i 24 z Monachium.

Nowy rozkład obejmuje cogodzinne połączenia z Monachium do Düsseldorfu i na lotnisko Berlin-Tegel. Rejsy z Monachium do Berlina rozpoczynać się będą o pełnej godzinie, zaś do Dusseldorfu w połowie każdej godziny. Kapsztad zostanie ponownie połączony z portem przesiadkowym w Monachium. Od 25 października A340-600 w czteroklasowej konfiguracji będzie codziennie startował do Republiki Południowej Afryki.

25 października nastąpi inauguracja połączenia Monachium z Fuerteventurą. 31 października rozpoczną się loty na Teneryfę. Od 19 grudnia samolot Lufthansy startować będzie w każdą sobotę do Kittilä. Znajdujący się nieopodal ośrodek narciarski Levi jest największym centrum sportów zimowych w Laponii.

Rejsy Germanwings na lotnisko Berlin-Schönefeld uzupełnią istniejące połączenia na Tegel. Łącznie do stolicy odbywać się będzie 35 rejsów tygodniowo z Kolonii/Bonn i Stuttgartu (A320 Germanwigns rozbił się w Alpach, 2015-03-24).

Eurowings zaoferuje bezpośrednie połączenia z Barceloną, Palma de Mallorca oraz Londynem z nowej bazy w Wiedniu (Start nowych Eurowings, 2015-03-06). W listopadzie 2015 linia zainauguruje rejsy międzykontynentalne z lotniska w Kolonii/Bonn do 6 destynacji. Pierwszą z nich będzie Varadero na Kubie. Następne to Phuket i Bangkok w Tajlandii, Dubaj, a także Puerto Plata i Punta Cana na Dominikanie. Rejsy obsługiwać będą Airbusy A330-200.

Od stycznia 2016 nowy flagowy samolot Swiss, Boeing 777-300ER, wejdzie do służby na trasie z Zurychu do Nowego Jorku. Swiss zwiększy częstotliwość swoich połączeń z Sao Paulo i Miami, a także do Rosji i Portugalii. Ogółem, Swiss będą tej zimy odbywać rejsy do 105 destynacji w 49 krajach (Swiss będą pierwszym użytkownikiem CSeries, 2015-05-08).

W sezonie zimowym 2015/2016, Austrian Airlines zaoferują swoim pasażerom rejsy do 130 destynacji w 59 krajach. Linia skupi się na lokalizacjach turystycznych, takich jak Miami, które obsługiwane będzie 5 razy w tygodniu. Od października zaoferuje także połączenia na Mauritius i do Kolombo, zaś od listopada również do Marrakeszu.

Brussels Airlines ponownie podkreśla swą pozycję, jako specjalisty w połączeniach z Afryką, rozpoczynając od 26 października loty pomiędzy Brukselą i Akrą, 4 razy w tygodniu (Lataj z Tintinem , 2015-03-17). Linia oferować będzie rejsy do Bremy, 5 razy tygodniowo, a także nowe połączenia z Zagrzebiem (6 rejsów tygodniowo) i Billund (12 rejsów tygodniowo). Teneryfa i Gran Canaria na Wyspach Kanaryjskich połączone będą z Brukselą dwa razy w tygodniu. Brussels Airlines zwiększą także ilość rejsów do Monrovii (Liberia), Freetown (Sierra Leone), Lomé (Togo), Cotonou (Benin) i Wagadugu (Burkina Faso).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.