Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wyposażenie holenderskich Dreamlinerów

Lotnictwo cywilne, 05 sierpnia 2015

Linie lotnicze KLM zaprezentowały wyposażenie, jakie zostanie zabudowane w kabinach zakupionych przez nie samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.

Pierwszy Dreamliner w barwach KLM rozpocznie obsługę tras do Abu Zabi i Maskatu już w październiku

Holenderski przewoźnik zamówił 25 samolotów Boeing 787-9 z opcją na kolejnych 25. Jednym z najważniejszych elementów ich wyposażenia są nowoczesne fotele w klasie World Business, rozkładane całkowicie na płask. Ich rozmieszczenie w kabinie zapewnia każdemu podróżnemu bezpośredni dostęp do przejścia. World Business charakteryzuje się cieplejszymi kolorami – z różnymi odcieniami każdego fotela – i dużą przestrzenią na schowki, która zapewnia pasażerom więcej przestrzeni. Duże, miękkie poduszki i nowe, luksusowe koce wprowadzają przytulną atmosferę. Każdy fotel został wyposażony w 16-calowy monitor. Jest również opcja podziału ekranu, umożliwiająca podróżnemu granie lub pogawędkę w czasie oglądania filmu.

Fotele w klasie ekonomicznej mają większy zakres regulacji odchylenia oparcia. Podróżni mają również dostęp do gniazdka zasilania elektrycznego, aby móc naładować urządzenia mobilne. System rozrywki pokładowej został rozbudowany i wyposażony w 11-calowy monitor, intuicyjny ekran dotykowy HD, interaktywne mapy 3D i komunikator Seat Chat umożliwiający pogawędki między pasażerami, którzy zajmują miejsca w dużej odległości od siebie. Najnowszy system rozrywki pokładowej KLM oferuje ponad 150 filmów i 200 programów telewizyjnych w 12 językach. 

Ponadto Boeingi 787-9 KLM  wyposażone będą w łączność WiFi. Podróżni będą mogli korzystać podczas lotu z internetu, poczty elektronicznej i innych serwisów z użyciem laptopów, tabletów i telefonów komórkowych (KLM otwiera się na użytkowników Apple Watch, 2015-07-21).

W klasie World Business zabudowane zostaną nowoczesne fotele, rozkładane całkowicie na płask. Ich rozmieszczenie zapewnia każdemu podróżnemu bezpośredni dostęp do przejścia / Zdjęcia: KLM

Nowe Dreamlinery są częścią programu modernizacji floty KLM, który rozpoczął się wprowadzeniem odnowionej klasy World Business w Boeingach 747. Następnie całkowicie wymienione zostało World Business i klasy Ekonomicznej w Boeingach 777-200. Do eksploatacji wprowadzono nowe Boeingi 777-300, a od grudnia 2015 KLM zacznie użytkować również Embraery 175 i 190 (Embraery dla KLM Cityhopper, 2015-03-30).

KLM powstały 7 października 1919 i są obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Towarzystwo dysponuje flotą 161 samolotów i zatrudnia 32 tys. pracowników. Ze swojego hubu w porcie Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 51 mln pasażerów, KLM oferuje loty do 139 miast na świecie (w tym 72 trasy na terenie Europy i 67 kierunków międzykontynentalnych). W bieżącym roku siatka połączeń holenderskiego przewoźnika powiększyła się o kolejnych 6 destynacji.

KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia (Warszawa powitała Transavię, 2015-07-03) i Martinair. W 2004 linie KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM (Loty Wijet dla pasażerów Air France, 2014-07-10). Obydwie linie należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych (Garuda Indonesia dołączają do SkyTeam, 2014-03-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.