Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Hercules tankuje Caracala

Lotnictwo wojskowe, 07 listopada 2015

Pod koniec października zrealizowano pierwsze operacje pobierania paliwa przez śmigłowiec Caracal z samolotu Hercules w warunkach bojowych.

Francuski Caracal pobiera paliwo z amerykańskiego Herculesa, po raz pierwszy w warunkach bojowych / Zdjęcie: MO Francji

Resort obrony Francji poinformował, że pod koniec października jeden ze śmigłowców H225M Caracal (Caracale dla Kuwejtu, 2015-10-22) Armee de l’Air (wojsk lotniczych) ze składu Escadron d'hélicoptères (EH, eskadry śmigłowców) 1/67 Pyrénées przeprowadził nad terytorium Sahelu operację pobierania paliwa z samolotu transportowego C-130 Hercules należącego do US Air Force (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki).  

Francuzi nie podali dokładnej daty, ani rejonu działań, w którym miała miejsce operacja tankowania. Wiadomo tylko, że był to pierwszy przypadek podawania paliwa Caracalowi przez Herculesa podczas działań bojowych. Dzięki temu możliwe będzie zwiększenie promienia operacyjnego francuskich H225M. Jedynymi ograniczeniami będą możliwości fizyczne lotników i niesprzyjające warunki pogodowe.

Obecnie jednostki sił zbrojnych Francji, działające na Sahelu w ramach operacji Barkhane, mają do dyspozycji 17 śmigłowców różnych typów, stacjonujących w bazach w Gao, N’Dżamenie i Madamie. Wiropłaty wylatały łącznie 5000 godzin w trakcie operacji bojowych (Rotacje francuskich samolotów , 2015-08-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.