Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amerykańscy instruktorzy wojskowi w al-Anbar

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 18 grudnia 2014

Kilkuset amerykańskich instruktorów wojskowych wysłano na teren irackiej prowincji al-Anbar.

Amerykański kontyngent wojskowy w Iraku wzrośnie niebawem do co najmniej 3 tys. żołnierzy. Ich zadaniem będzie szkolenie członków irackich sił zbrojnych oraz kurdyjskich Peszmergów w taktyce walki z islamistami oraz przygotowanie ich od obsługi przekazywanego uzbrojenia i wyposażenia wojskowego / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Według Departamentu Obrony USA, około 350 amerykańskich żołnierzy, głównie instruktorów i logistyków, wysłano w ostatnich tygodniach do zachodniej prowincji al-Anbar. Wojskowi stacjonują na terenie bazy lotniczej al-Asad. Ich zadaniem jest przygotowanie programu i infrastruktury, która zostanie wykorzystana do szkolenia członków irackiej 7. Dywizji Piechoty, która wskutek letniej ofensywy islamistów utraciła zdolność bojową.

Wysłani do al-Anbar instruktorzy wchodzą w skład liczącego 1,7 tys. żołnierzy amerykańskiego kontyngentu wojskowego, wysłanego do Iraku w ostatnich miesiącach (Blisko tysiąc amerykańskich żołnierzy w Iraku, 2014-09-05). Amerykanie będą szkolić członków irackich sił zbrojnych oraz kurdyjskich Peszmergów w taktyce walki z islamistami. Poza USA, pomoc szkoleniową zaoferowały Irakijczykom także inne państwa NATO, w tym Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania i Chorwacja (Chorwacja gotowa szkolić Peszmergów, 2014-12-16; Hiszpanie wracają do Iraku, 2014-10-23; Kurdowie szkoleni w Bawarii, 2014-09-30).

W 2015 amerykański kontyngent wojskowy w Iraku ma osiągnąć liczebność 3 tys. żołnierzy. Władze w Waszyngtonie od miesięcy zapewniają opinię publiczną, że wojskowi nie będą angażować się bezpośrednio w działania bojowe i skupią się na zadaniach szkoleniowych. Ponadto, Stany Zjednoczone wspierają władze w Bagdadzie i kurdyjskim Irbilu materiałowo, przekazując im uzbrojenie i wyposażenie wojskowe, jak amunicję do czołgów Abrams M1A1-SA oraz wozy HMMWV i MRAP (Amerykańskie MRAP dla Iraku, 2014-12-16; HMMWV dla Iraku, 2014-12-12; Części zamienne dla wojsk irackich, 2014-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.