Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy brali udział w nalotach na Syrię

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 17 lipca 2015

Londyn potwierdził, że brytyjscy piloci brali udział w nalotach na pozycje islamistów w Syrii.

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że grupa żołnierzy RAFu, w tym 3 pilotów, brała udział w kampanii nalotów na cele w Syrii. Na czas misji podporządkowano ich dowództwu wojskowemu państw trzecich, w tym Kanady i USA / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Samoloty Royal Air Force od blisko roku wykonują loty bojowe nad Irakiem (Tornado gubi uzbrojenie, 2015-07-15). Brytyjczycy bombardują pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja, wspierając działania wielonarodowej koalicji, na czele której stoją USA (2,7 mld USD na walkę z islamistami, 2015-06-19).

Loty bojowe prowadzone się jedynie nad Irakiem. Brytyjski parlament nie wydał bowiem zgody, na bombardowanie pozycji Ad-Daula al-Islamijja w Syrii, mimo że od blisko roku naloty na to państwo prowadzą USA i grupa państw arabskich (Skuteczne naloty USA, 2014-10-23). Wiosną pierwsze misje bojowe nad Syrią wykonało również Royal Canadian Air Force (RCAF, królewskie wojska lotnicze Kanady, Kanada bombarduje cele w Syrii, 2015-04-09).

Co ciekawe, ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało dziś opinię publiczną o zaangażowaniu własnych wojsk w naloty na Syrię. Co najmniej 10 żołnierzy, w tym 3 pilotów, miało wykonywać loty bojowe nad syryjskim terytorium, mimo braku zgody ze strony brytyjskiego parlamentu.

Rząd Davida Camerona obszedł te ograniczenia, wydając zgodę na podporządkowanie własnych pilotów dowództwu wojskowemu sojuszników: Francji, Kanady i USA. Brytyjczycy służyli więc de facto jako żołnierze tych państw, wykonując loty w samolotach bojowych Armée de l'air, RCAF i USAF.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.