Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby INS Godavari

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 24 grudnia 2015

Wczoraj wycofano ze służby indyjską fregatę rakietową INS Godavari.

Fregata rakietowa INS Godavari ma 126,5 m długości i 14,5 m szerokości. Wypiera 3850 t. Rozwija 27 w. Załogę stanowi 313 oficerów i marynarzy. Jednostki typu Godavari uchodzą za pierwsze okręty w historii BNS zbudowane przy wykorzystaniu potencjału rodzimego przemyslu zbrojeniowego / Zdjęcie: MO Indii

Wczoraj w Indiach odbyła się ceremonia opuszczenia bandery na fregacie rakietowej INS Godavari (F 20), typu Godavari. Okręt pozostawał w służbie od grudnia 1983. Budowa jednostki rozpoczęła się pod koniec lat 1970. Fregata powstała w stoczni MDL (Mazagon Dock Ltd.) w Bombaju.

W 2014 dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) podjęło decyzję o zakończeniu eksploatacji INS Godavari. Wówczas rozpoczęto przygotowania do wycofania jednostki ze służby. Polegały one przede wszystkim na wymontowaniu większości wyposażenia, które w przyszłości zostanie użyte na innych okrętach BNS, w tym np. na najnowszym indyjskim lotniskowcu INS Vikramaditya (INS Vikramaditya otrzymał nowe uzbrojenie, 2015-07-16).

W najbliższych latach w ślady INS Godavari pójdą kolejne 2 fregaty typu Godavari, INS Gomati (F21) i INS Ganga (F22), które przyjęto do służby w latach 1985-1988. Ich miejsce zajmą w linii m.in. fregaty rakietowe proj. P-17A. Okręty powstaną w stoczniach MDL i GRSE przy pomocy włoskiej grupy stoczniowej Fincantieri (Fincantieri zaangażuje się w budowę P-17AFincantieri zaangażuje się w budowę P-17A, 2015-12-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.