Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca HSW z ChKBM?

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 31 grudnia 2015

Według ukraińskich mediów na bazie czołgu Opłot i transportera BTR-4E zostaną opracowane nowe typy uzbrojenia. W przedsięwzięciu ma wziąć udział Huta Stalowa Wola.

Według ukraińskich mediów na bazie Opłota we współpracy z HSW ma powstać 155-mm samobieżna armatohaubica / Zdjęcie: Ukroboronprom

Agencja Ukrinform informuje o planach współpracy narodowego koncernu obronnego Ukroboronprom z polskim przemysłem. Zostały one zamieszczone w raporcie, podsumowującym działalność przedsiębiorstwa w 2015.

Według niej charkowskie Biuro Konstrukcyjne im. Morozowa (ChKBM, Wieloprowadnicowa Wierzba, 2015-12-06) i Huta Stalowa Wola mają opracować dwa nowe typy uzbrojenia. Jednym z nich będzie 120-mm samobieżny moździerz wieżowy na podwoziu kołowego transportera opancerzonego BTR-4E (Ukraińskie zakupy, 2014-05-31). Drugi to 155-mm samobieżna armatohaubica, zaprojektowana na bazie podwozia czołgu podstawowego Opłot (Opłot M wygrywa z MBT 3000 w Pakistanie?, 2015-07-14).

W 2016 Ukroboronprom zamierza zajmować się produkcją amunicji różnego kaibru i rozwiązać problemy z dostawami zespołów napędowych dla pojazdów produkowanych przez rodzime przedsiębiorstwa. Oprócz tego realizowana będzie produkcja seryjna czołgów Opłot i układów przeniesienia napędu transporterów BTR-4 i Dozor B.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.