Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Norwegia odebrała kolejny NH90

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 lutego 2016

Norweskie wojska lotnicze odebrały 6. śmigłowiec morski NH90 NFH.

Dostawa 6. śmigłowca NH90 NFH stanowiła zakończenie pierwszego etapu norweskiego programu zakupowego. W przyszłości Oslo odbierze kolejne 8 wiropłatów tego modelu, w tym 6 przystosowanych do wykonywania misji ZOP / Zdjęcie: NHIndustries

We włoskich zakładach Wenecja-Tessera, wybudowanych specjalnie dla potrzeb montażu NH90, odbyła się ceremonia przekazania kolejnego śmigłowca NH90 NFH (NATO Frigate Helicopter) zamówionego przez Luftforsvaret (królewskie wojska lotnicze Norwegii). Wśród gości obecny był m.in. Vittorio Della Bella, dyrektor zarządzający NHIndustries.

Odebrany przed kilkoma dniami NH90 jest 6. śmigłowcem tego typu zamówionym przez Norwegię i pierwszym wyposażonym w sonar. Wiropłat będzie stacjonował w bazie lotniczej Bardufoss na północy kraju.

Jesienią 2001 Norwegia złożyła zamówienie na 14 śmigłowców morskich NH90 NFH, w tym 8 przeznaczonych dla straży wybrzeża i 6 przystosowanych do zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Porozumienie zawierało w sobie również opcję zakupu kolejnych 10 wiropłatów, zdolnych do prowadzenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych (SAR). Norweskie NH90 będą stacjonować m.in. na fregatach rakietowych typu Fridtjof Nansen (Navantia na dłużej w Norwegii, 2014-11-03).

Dostawy norweskich NH90 miały rozpocząć się w 2005. Co ciekawe pierwszy śmigłowiec odebrano dopiero w 2011 (Norweski NH90, 2011-12-05). Wzbudziło to powszechną krytykę w Norwegii. Oslo zagroziło NHIndustries zerwaniem kontraktu i zakupem wiropłatów od innego producenta (Norwegia grozi rezygnacją z NH90, 2012-08-03). Z czasem obie strony zdołały dojść do porozumienia i ustaliły nowy terminarz realizacji dostaw.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.