Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór pierwszego SSV

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 maja 2016

W drodze do Filipin znajduje się pierwszy z okrętów desantowych typu Tarlac. Jednostka zostanie przyjęta do służby w piątek. 

Tarlac (LD 601) podczas styczniowej ceremonii wodowania w stoczni PT Pal Indonesia w Surabaja. W kwietniu okręt przeszedł testy morskie / Zdjęcie: MO Filipin

Przed kilkoma dniami stocznię PT Pal Indonesia w Surabaja opuścił okręt desantowy Tarlac (LD 601), typu Tarlac. Okręt jest w drodze do Filipin, gdzie zostanie przyjęty do służby. Ceremonię wpisania jednostki na stan Hukbong Dagat ng Pilipinas (marynarki wojennej Filipin) przewidziano na najbliższy piątek. 

Budowa Tarlac rozpoczęła się w 2015 (Cięcie blach pod SSV-1, 2015-01-26). Okręt powstaje w ramach zlecenia z 2014 o wartości ok. 92 mln USD (357 mln zł). Umowa przewiduje też dostawę 2. z jednostek typu Tarlac. Jej budowa trwa od 2015. W styczniu położono stępkę pod okręt. Ceremonia zbiegła się z wodowaniem pierwszego z desantowców (Wodowanie filipińskiego desantowca, 2016-01-20; Cięcie blach pod SSV-2, 2015-06-11). 

Marynarka wojenna Filipin chce pozyskać 4 jednostki typu Tarlac. Okręty mają 123 m długości i 21,8 m szerokości. Wypierają 11 tys. t. Zasięg obliczany jest na 17,3 tys. km. Autonomiczność wyniesie 30 dni. Załoga ma składać się ze 126 oficerów i marynarzy. Desantowce przyjmą na pokład do 500 żołnierzy wraz z pełnym wyposażeniem. Z pokładu lotniczego będą mogły operować 2 śmigłowce morskie o masie do 10 t. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.