Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wdrażanie Procy Dawida

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 14 lipca 2016

Izraelskie wojska lotnicze sformowały jednostkę, która zostanie wyposażona w zestawy obrony powietrznej Proca Dawida.

W Izraelu zakończono kolejny etap wdrażania do służby zestawów obrony powietrznej Proca Dawida / Zdjęcie: MO Izraela

Przed kilkoma dniami Hejl HaAvir (izraelskie wojska lotnicze) sformowały batalion, który będzie odpowiedzialny za obsługę i eksploatację nowoczesnych zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Proca Dawida (ang. David's Sling). Jednostka została podporządkowana dowództwu wojsk obrony powietrznej.

W najbliższych miesiącach dowództwo Hejl HaAvir powinno zgłosić deklarację o uzyskaniu przez Procę Dawida całkowitej zdolności operacyjnej. Kompletowanie pierwszych baterii rozpoczęto zimą (Rozpoczęto dostawy Procy Dawida, 2016-03-07). Proces podzielono na kilka etapów. Pierwszy obejmował przekazanie użytkownikowi radarów, urządzeń śledzących oraz systemów dowodzenia i kierowania. Kolejnym przedsięwzięciem była dostawa wyrzutni i pocisków.

Procę Dawida opracowały izraelskie przedsiębiorstwa Elisra, Elta i Rafael, a także amerykański Raytheon. System jest zdolny do niszczenia rakiet balistycznych, pocisków manewrujących, czy bezzałogowych statków latających w zasięgu od 40 km do 300 km. Po wejściu do służby uzupełni lukę pomiędzy znajdującym się już w linii Iron Dome (Iron Dome skuteczny przeciwko bsl, 2015-07-14), a modernizowanym Arrow 3.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.