Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Juan Carlos I po przeglądzie

Marynarka wojenna, 27 lutego 2015

W porcie morskim w Rocie trwa przywracanie zdolności operacyjnej hiszpańskiego okrętu desantowego, Juan Carlos I. Jednostka zakończyła już pierwszy w historii przegląd.

Hiszpański okręt desantowy Juan Carlos I zakończył już pierwszy w historii przegląd / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Jednostka znajduje się w Rocie od wtorku. Przez ostatnie tygodnie okręt przechodził pierwszy w historii przegląd i remont. Prace remontowe prowadzono na terenie stoczni rodzimej Navantii w Cádiz (Juan Carlos I przechodzi przegląd, 2015-01-13). 

Blisko 500 pracowników Navantii odpowiadało za przegląd okrętu i ewentualną wymianę jego urządzeń pokładowych. Kadłub jednostki pokryto nową warstwą farby. Wymieniono też część instalacji elektrycznej. 

W porcie morskim w Rocie trwa obecnie przywracanie zdolności operacyjnej Juan Carlos I. Wiosną rozpoczną się próby morskie jednostki. Cały czas prowadzone jest też szkolenie jej załóg. Okręt powinien ponownie wejść do linii w maju. 

Armada Española (marynarka wojenna Hiszpanii) dysponuje pojedynczym okrętem desantowym typu Juan Carlos I. W połowie 2014 Madryt oficjalnie zrezygnował z planów pozyskania drugiej jednostki tej klasy. Zaoszczędzone środki finansowe przeznaczono na zakup dodatkowych okrętów patrolowych BAM (Buques de Acción Marítima) typu Meteoro (Przyznano środki na BAM, 2014-05-23). 

Poza Hiszpanią na zakup jednostek desantowych hiszpańskiej Navantii zdecydowała się m.in. Australia. Jesienią 2014 Canberra przyjęła do służby pierwszy z okrętów, HMAS Canberra (L02) (Operacje powietrzne z HMAS Canberra od marca, 2014-12-17). W 2016 w linii powinien znaleźć się z kolei HMAS Adelaide (L01) (Kadłub Adelaide dotarł do Australii, 2014-02-10). Jeden desantowiec pozyskała też Turcja (Wstępne założenia tureckiego desantowca, 2014-03-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.