Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Navantia komentuje decyzję Canberry

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 kwietnia 2016

Hiszpańska grupa stoczniowa z zadowoleniem przyjęła zaproszenie do udziału w ostatnim etapie australijskiego przetargu na dostawę nowych fregat rakietowych.

Navantia weźmie udział w ostatnim etapie przetargu na dostawę Australii nowych fregat rakietowych. Producent z Hiszpanii oferuje Canberze kupno jednostek opartych na zmodyfikowanym projekcie okrętów typu Álvaro de Bazán (na zdjęciu Almirante Juan de Borbón, F102) / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami rząd w Canberze ogłosił skróconą listę oferentów, którzy zostali zaproszeni do udziału w ostatnim etapie przetargu na dostawę 9 nowych fregat rakietowych (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). Jednym z producentów, którzy powalczą o zlecenie warte ok. 35 mld AUD (103 mld zł) jest hiszpańska grupa stoczniowa Navantia.

W wydanym komunikacie producent z Półwyspu Iberyjskiego z zadowoleniem przyjął decyzję australijskiego rządu. Hiszpanie oferują Canberze kupno okrętów opartych na zmodyfikowanym projekcie fregat typu Álvaro de Bazán (F100), które znajdują się w służbie Armada Española (marynarki wojennej Hiszpanii, Amerykańskie testy Cristóbal Colón, 2015-06-30).

Na korzyść hiszpańskiego producenta działać ma fakt bliskiej współpracy z australijskim rządem i Royal Australian Navy (marynarką wojenną Australii). Navantia jest odpowiedzialna za realizację programu AWD (Air Warfare Destroyer), którego celem jest budowa 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart (Testy wyposażenia HMAS Hobart, 2016-02-23; Navantia przejmie kontrolę nad AWD, 2015-12-08). Ponadto Hiszpanie byli też zaangażowani w budowę 2 śmigłowcowców desantowych typu Canberra (Koniec misji HMAS Canberra, 2016-04-04).

Kadłuby jednostek zbudowano w Hiszpanii, a ich projekt oparto na hiszpańskim okręcie Juan Carlos I (Juan Carlos I po przeglądzie, 2015-02-27). Ponadto przed kilkoma tygodniami Australia zdecydowała się zlecić Navantii budowę 2 nowych okrętów zaopatrzeniowych, które powstaną w oparciu o jednostkę SPS Cantabria (A15) i zastąpią obecnie eksploatowane jednostki, HMAS Success (OR 304, Historyczna wizyta japońskiego OP w Sydney, 2016-04-18) HMAS Sirius (O 266, Navantia zbuduje australijskie zaopatrzeniowce, 2016-03-14).

W wyścigu o australijskie zlecenie Navantia będzie walczyć z BAE Systems i włoską Fincantieri. Zwycięzcę przetargu poznamy w 2018. Dwa lata później powinna rozpocząć się budowa pierwszej z jednostek. Wszystkie będą budowane w stoczni ASC South w Adelaide na południu kraju, gdzie obecnie trwają prace nad wspomnianymi Hobartami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.