Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie pakistańskiego patrolowca

Marynarka wojenna, 16 września 2016

Jutro w Pakistanie zwodowany zostanie kolejny okręt patrolowy typu Azmat.

Jeden z okrętów patrolowych typu Azmat, PNS Deshat, zaprezentowano podczas targów DIMDEX 2016, które zorganizowano pod koniec marca w Katarze / Zdjęcie: Michał Jarocki

W stoczni Karachi Shipyard and Engineering Works trwają ostatnie przygotowania do wodowania kolejnego okrętu patrolowego typu Azmat. Jednostka zostanie spuszczona na wodę jutro, podczas oficjalniej uroczystości, której gośćmi będą m.in. przedstawiciele dowództwa Pakistan Bahri'a (marynarki wojennej Pakistanu).

Budowę okrętu rozpoczęto w kwietniu 2015, a w sierpniu tego roku położono stępkę. Po wodowaniu okręt zostanie poddany pracom wykończeniowym. Poprzedzą one próby portowe i morskie. Po wejściu do służby patrolowiec uzupełni w linii 2 inne jednostki typu Azmat, PNS Azmat (1013) i PNS Deshat (1014, na zdjęciu), przyjęte do służby odpowiednio w 2012 i 2014 (DIMDEX 2016: Parada okrętów, 2016-03-29).

Okręty patrolowe typu Azmat mają 63 m długości i 8,8 m szerokości. Wypierają 560 t i rozwijają 30 w. Przy prędkości marszowej 18 w zasięg wynosi 1800 km. Na uzbrojenie składają się m.in. dwie 4-prowadnicowe wyrzutnie kierowanych pocisków przeciwokrętowych C-802A i 30-mm zestawy obrony bezpośredniej AK-630.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.