Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy Languedoc

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2015

Na północy Francji rozpoczęto testy morskie nowej fregaty rakietowej, Languedoc.

Nowa francuska fregata rakietowa Languedoc, typu FREMM, rozpoczęła wczoraj pierwszy etap testów morskich. Próby u wybrzeży Bretanii potrwają 6 tygodni / Zdjęcie: DCNS

Languedoc opuściła wczoraj stocznię DCNS w Lorient u wybrzeży Bretanii i skierowała się na otwarte wody Zatoki Biskajskiej. Francuski okręt rozpoczął tym samym pierwszy etap testów morskich, które potrwają 6 tygodni. Na początek ocenie poddano funkcjonowanie układu pędnego i urządzeń nawigacyjnych.

Budowa Languedoc rozpoczęła się w Lorient ponad 4 lata temu. W 2011 uroczyście położono stępkę pod nową francuską fregatę, a 3 lata później jednostka została zwodowana (Wodowanie Languedoc, 2014-07-14). Przez ostatni rok okręt przechodził prace wykończeniowe i testy portowe.

Languedoc jest 3. z serii 8 fregat rakietowych typu FREMM, które w przyszłości będą służyć pod francuską banderą (Mniej FREMM dla Francji, 2015-06-01). Do 2019 Marine Nationale (marynarka wojenna Francji) odbierze 6 jednostek tego typu. Ostatnie 2, dysponujące wzmocnionym uzbrojeniem przeciwlotniczym, zostaną przekazane Francuzom na początku lat 2020. (Provence przekazana, 2015-06-15). Począwszy od 2023 FREMM będą uzupełniane w linii przez 5 mniejszych fregat typu FTI (Frégate de Taille Intermédiaire).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.