Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Provence przekazana

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 czerwca 2015

Marynarka wojenna Francji odebrała w zeszły piątek fregatę rakietową Provence (D652) typu FREMM.

Marynarka wojenna Francji odebrała w zeszły piątek Provence (652), drugą fregatę rakietową typu FREMM. Jesienią 2015 pierwsze testy morskie rozpocznie kolejna z jednostek tego typu, Languedoc (653) / Zdjęcie: DCNS

Ceremonia przekazania jednostki odbyła się w Brest, na północnym zachodzie kraju. Provence trafiła do Marine Nationale po zakończeniu serii testów morskich i prób odbiorczych, a także programu szkolenia i zgrywania załogi.

Budowa okrętu rozpoczęła się w 2010, a zwodowano go we wrześniu 2013 (Wodowanie Provence, 2013-09-19). Rok później rozpoczęto próby morskie, prowadzone wspólnie przez pracowników francuskiej grupy stoczniowej i członków przyszłej załogi (Próby Provence, 2014-09-29).

Provence jest drugą z serii ośmiu fregat rakietowych typu FREMM, które trafią do Marine Nationale (Mniej FREMM dla Francji, 2015-06-01). Do 2019 Paryż odbierze sześć jednostek tego typu. Dwie ostatnie trafią do odbiorcy do 2022. Okręty będą miały wzmocnione uzbrojenie przeciwlotnicze.

Na kupno francuskich fregat zdecydowały się też Maroko (Fregata Mohammed VI przekazana, 2014-01-31) i Egipt (Kilka szczegółów egipskiej transakcji , 2015-03-16). Kair odbierze nowy okręt latem 2015, jednostkę zbudowano pierwotnie dla Marine Nationale jako Normandie (651).

FREMM są też oferowane Kanadzie (Kanadyjska ofensywa DCNS, 2015-05-27). Ottawa chce kupić 15 wielozadaniowych fregat rakietowych, które zastąpią niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07) i zmodernizowane fregaty rakietowe typu Halifax (Ślepe Halifaxy, 2015-01-14).

FREMM będą uzupełniane w linii począwszy od 2023 przez pięć mniejszych fregat typu FTI (Frégate de Taille Intermédiaire) o wyporności 4000 t. Jednostki otrzymają wyposażenie modułowe. Zostaną w ten sposób przystosowane do pełnienia różnych zadań operacyjnych. Okręty będą służyć przede wszystkim do walki z zagrożeniem asymetrycznym, np. w postaci piratów morskich i innych ugrupowań zbrojnych. Fregaty zostaną też włączone do walki z przemytem kontrabandy i uzbrojenia oraz nielegalną imigracją.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.