Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy szef Inspektoratu Uzbrojenia

Strategia i polityka, 19 grudnia 2016

W piątek płk Dariusz Pluta został wyznaczony na stanowisko szefa Inspektoratu Uzbrojenia MON.

Szefem Inspektoratu Uzbrojenia MON jest obecnie płk Dariusz Pluta / Zdjęcie: MON

Płk Dariusz Pluta urodził się 31 sierpnia 1965 w Żaganiu. Nowy szef IU MON jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej. Ukończył też studia podyplomowe na Politechnice Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego oraz na Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku logistycznym. Jest również absolwentem Akademii Dowódczej Marynarki Wojennej Newport w Stanach Zjednoczonych, na której ukończył w 2009 podyplomowe studia polityki obronnej.

Po ukończeniu WAT w 1989 płk Pluta został skierowany do Ośrodka Szkolno-Badawczego Służby MPS, gdzie zajmował kolejno stanowiska kierownika warsztatu, starszego inżyniera na Wydziale Badań, a następnie w Laboratorium Materiałów Pędnych i Smarów. Kolejne lata służby odbył w Departamencie Rozwoju i Wdrożeń jako specjalista i szef wydziału sprzętu i wyposażenia logistycznego.

Krótki epizod w Departamencie Polityki Zbrojeniowej na stanowisku starszego specjalisty oddziału analiz i planowania poprzedził służbę w Generalnym Zarządzie Planowania Strategicznego – P5 i w Zarządzie Planowania Rzeczowego – P8. Mianowany na stopień pułkownika w listopadzie 2004 roku.

W 2011 płk Pluta został wyznaczony na stanowisko dowódcy 1. Brygady Logistycznej, którą dowodził do 2015 roku. Od 1 kwietnia 2015 zajmował stanowisko Szefa Zarządu Planowania Logistycznego J-4 w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych.  Jako szef IU MON zastąpił gen. bryg. dra Adama Dudę, zajmującego to stanowisko od 1 lipca 2015 (Regina – ostateczne rozdanie, 2016-12-15, Umowa zakupu G550 podpisana, 2016-11-15, Polska nie kupi Caracali, 2016-10-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.