Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontrakt na HMS Agamemnon

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 20 kwietnia 2017

Brytyjski resort obrony przyznał fundusze na kolejny okręt podwodny typu Astute, HMS Agamemnon.

Budowa OP typu Astute w stoczni w Barrow-in-Furness / Zdjęcie: BAE Systems

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przyznało BAE Systems kontrakt w wysokości 1,4 mld GBP (7,1 mld zł) na dostawę kolejnego okrętu podwodnego typu Astute, HMS Agamemnon, dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii). HMS Agamemnon będzie 6. z 7 OP typu Astute, napędzanych reaktorem nuklearnym, zaprojektowanych i produkowanych w stoczni w Barrow-in-Furness, w hrabstwie Kumbria.

Will Blamey, dyrektor zarządzający działu BAE Systems Submarines, powiedział: Przyznanie kontraktu na szósty okręt podwodny typu Astute jest dla BAE Systems znaczącym wydarzeniem, do którego doprowadziły lata ciężkiej pracy naszych wysoko wykwalifikowanych załóg. Okręty typu Astute są jednymi z najbardziej nowoczesnych w świecie jednostek pod względem zdolności i technologii i jesteśmy dumni, że możemy je budować dla Royal Navy – dodał Blamey.

Pierwsze trzy okręty typu Astute: HMS Astute, HMS Ambush i HMS Artful są już w eksploatowane przez Royal Navy. Natomiast kolejne 4 OP znajdują się w różnych stadiach budowy w stoczni w Barrow-in-Furness (Chrzest HMS Audacious, 2016-12-19).

BAE Systems jest głównym dostawcą odpowiedzialnym za projekt, budowę, testy i przyjęcie do służby 7 okrętów podwodnych typu Astute. Jest jednocześnie liderem programu Dreadnought – OP pełniących zadania stałego odstraszania nuklearnego na morzu.

BAE Systems zatrudnia w dziale Submarines około 8400 osób. Korzysta z ponad 1000 dostawców, których roczne wynagrodzenia przekraczają 300 mln GBP (1,5 mld zł), a 85% przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw znajduje się w Wielkiej Brytanii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.