Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na HMS Agamemnon

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 20 kwietnia 2017

Brytyjski resort obrony przyznał fundusze na kolejny okręt podwodny typu Astute, HMS Agamemnon.

Budowa OP typu Astute w stoczni w Barrow-in-Furness / Zdjęcie: BAE Systems

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii przyznało BAE Systems kontrakt w wysokości 1,4 mld GBP (7,1 mld zł) na dostawę kolejnego okrętu podwodnego typu Astute, HMS Agamemnon, dla Royal Navy (Królewskiej Marynarki Wojennej Wielkiej Brytanii). HMS Agamemnon będzie 6. z 7 OP typu Astute, napędzanych reaktorem nuklearnym, zaprojektowanych i produkowanych w stoczni w Barrow-in-Furness, w hrabstwie Kumbria.

Will Blamey, dyrektor zarządzający działu BAE Systems Submarines, powiedział: Przyznanie kontraktu na szósty okręt podwodny typu Astute jest dla BAE Systems znaczącym wydarzeniem, do którego doprowadziły lata ciężkiej pracy naszych wysoko wykwalifikowanych załóg. Okręty typu Astute są jednymi z najbardziej nowoczesnych w świecie jednostek pod względem zdolności i technologii i jesteśmy dumni, że możemy je budować dla Royal Navy – dodał Blamey.

Pierwsze trzy okręty typu Astute: HMS Astute, HMS Ambush i HMS Artful są już w eksploatowane przez Royal Navy. Natomiast kolejne 4 OP znajdują się w różnych stadiach budowy w stoczni w Barrow-in-Furness (Chrzest HMS Audacious, 2016-12-19).

BAE Systems jest głównym dostawcą odpowiedzialnym za projekt, budowę, testy i przyjęcie do służby 7 okrętów podwodnych typu Astute. Jest jednocześnie liderem programu Dreadnought – OP pełniących zadania stałego odstraszania nuklearnego na morzu.

BAE Systems zatrudnia w dziale Submarines około 8400 osób. Korzysta z ponad 1000 dostawców, których roczne wynagrodzenia przekraczają 300 mln GBP (1,5 mld zł), a 85% przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw znajduje się w Wielkiej Brytanii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.