Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chrzest HMS Audacious

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 grudnia 2016

W ubiegłym tygodniu ochrzczono 4. brytyjski atomowy okręt podwodny typu Astute.

HMS Audacious podczas piątkowej ceremonii nadania imienia / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

W zakładach BAE Systems w Barrow-in-Furness odbyła się uroczystość nadania imienia atomowemu okrętowi podwodnemu HMS Audacious (S122), typu Astute. Udział w ceremonii wzięli przedstawiciele dowództwa Royal Navy oraz pracownicy producenta jednostki. Obecni byli też członkowie załogi okrętu. Gościem honorowym została matka chrzestna OP, Lady Elizabeth Jones, żona Pierwszego Lorda Admiralicji, adm. Philipa Jonesa.

HMS Audacious jest 4. z serii 7 atomowych okrętów podwodnych typu Astute zamówionych przez Royal Navy (1,2 mld GBP na Audacious, 2012-12-10). Budowa jednostki rozpoczęła się w marcu 2009. W najbliższych miesiącach kontynuowane będą prace nad okrętem. Jego wodowanie i początek testów morskich zapowiedziano na 2017. Po wejściu do służby dołączy on do HMS Artful (S121, HMS Artful w linii, 2016-03-19), HMS Ambush (S120, HMS Ambush w Clyde, 2016-08-09) i HMS Astute (S119).

Obecnie w zakładach Barrow-in-Furness w Kumbrii trwają prace nad kolejnymi 3 OP typu Astute, przyszłymi HMS Anson (S123, Stępka pod Ansona, 2011-10-16), HMS Agamemnon (S124, Stępka pod HMS Agamemnon, 2013-07-19) i HMS Ajax (S125). Wszystkie powinny wejść do służby do 2024. Jednostki tego typoszeregu zastąpią w linii obecnie eksploatowane okręty podwodne typu Trafalgar (HMS Trenchant ponownie w służbie, 2016-08-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.