Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Trenchant ponownie w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2016

Brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Trenchant został przywrócony do służby po remoncie i modernizacji, którą przeszedł w ostatnich latach.

Dowództwo Royal Navy zakłada, że HMS Trenchant zostanie ostatecznie wycofany ze służby w 2019, po spędzeniu w linii 30 lat / Zdjęcie: MO W. Brytanii

W HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju odbyła się ceremonia przywrócenia do służby atomowego okrętu podwodnego HMS Trenchant (S 91), typu Trafalgar. Przez ostatnie 2 lata HMS Trenchant pozostawał wyłączony z działań operacyjnych. Jednostka przechodziła w tym czasie przegląd naprawczy i modernizację. Prace stoczniowe realizowali specjaliści z grupy Babcock we współpracy z Royal Navy i przedstawicielami ministerstwa obrony.

Prace stoczniowe objęły naprawę lub wymianę uszkodzonego i przestarzałego wyposażenia pokładowego. Pracownicy Babcock dokonali też inspekcji stanu poszycia kadłuba i kiosku, które jednocześnie pokryto nową warstwą farby. Przeprowadzono również przegląd elementów układu napędowego oraz reaktora HMS Trenchant.

W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną próby morskie okrętu, połączone ze szkoleniem i ponownym zgrywaniem jego załogi. Następnie marynarze rozpoczną przygotowania do nowej misji bojowej. HMS Trenchant pozostanie w linii do 2019 (Problemy Royal Navy, 2015-05-11). Następnie zostanie wycofany ze służby i zastąpiony jednym z atomowych OP typu Astute (HMS Artful w linii, 2016-03-19).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.