Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Trenchant ponownie w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 sierpnia 2016

Brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Trenchant został przywrócony do służby po remoncie i modernizacji, którą przeszedł w ostatnich latach.

Dowództwo Royal Navy zakłada, że HMS Trenchant zostanie ostatecznie wycofany ze służby w 2019, po spędzeniu w linii 30 lat / Zdjęcie: MO W. Brytanii

W HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju odbyła się ceremonia przywrócenia do służby atomowego okrętu podwodnego HMS Trenchant (S 91), typu Trafalgar. Przez ostatnie 2 lata HMS Trenchant pozostawał wyłączony z działań operacyjnych. Jednostka przechodziła w tym czasie przegląd naprawczy i modernizację. Prace stoczniowe realizowali specjaliści z grupy Babcock we współpracy z Royal Navy i przedstawicielami ministerstwa obrony.

Prace stoczniowe objęły naprawę lub wymianę uszkodzonego i przestarzałego wyposażenia pokładowego. Pracownicy Babcock dokonali też inspekcji stanu poszycia kadłuba i kiosku, które jednocześnie pokryto nową warstwą farby. Przeprowadzono również przegląd elementów układu napędowego oraz reaktora HMS Trenchant.

W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną próby morskie okrętu, połączone ze szkoleniem i ponownym zgrywaniem jego załogi. Następnie marynarze rozpoczną przygotowania do nowej misji bojowej. HMS Trenchant pozostanie w linii do 2019 (Problemy Royal Navy, 2015-05-11). Następnie zostanie wycofany ze służby i zastąpiony jednym z atomowych OP typu Astute (HMS Artful w linii, 2016-03-19).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.