Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek HMS Ambush

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 lipca 2016

Brytyjski atomowy okręt podwodny HMS Ambush doznał uszkodzeń wskutek zderzenia z cywilnym statkiem u wybrzeży Gibraltaru.

HMS Ambush pozostaje wyłączony z działań operacyjnych po zderzeniu z cywilnym statkiem, do którego doszło w środę u wybrzeży Gibraltaru. Wskutek wypadku uszkodzona została przednia część kiosku okrętu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy HMS Ambush (S 120), typu Astute prowadził podwodne ćwiczenia u wybrzeży Gibraltaru. Około 13:30 czasu lokalnego brytyjski okręt zderzył się z cywilnym statkiem, idącym lokalnymi wodami. Wskutek zderzenia uszkodzona została przednia część kiosku jednostki. Dowódca HMS Ambush podjął decyzję o przerwaniu szkolenia i powrocie do Gibraltaru.

Obecnie okręt przechodzi przegląd w gibraltarskiej bazie. Po jego zakończeniu Royal Navy zadecyduje o sposobie naprawy HMS Ambush. Niewykluczone, że uszkodzenia okażą się na tyle poważne, że OP będzie musiał powrócić do portu macierzystego HMNB (Her Majesty's Naval Base) Clyde w Szkocji.

HMS Ambush jest 2. z 3 atomowych okrętów podwodnych typu Astute, którymi obecnie dysponuje Royal Navy (HMS Artful w linii, 2016-03-19). Przyjęto go do służby w marcu 2013 (HMS Ambush w Royal Navy, 2013-03-04). W październiku 2015 okręt zakończył pierwszą misję bojową, w trakcie której patrolował wody Atlantyku i Morza Śródziemnego (HMS Ambush wrócił do kraju, 2015-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.