Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Artful w linii

Marynarka wojenna, 19 marca 2016

Wczoraj przyjęto do służby brytyjski okręt podwodny HMS Artful.

Admirał George Zambellas, dowódca Royal Navy, był jednym z gości honorowych ceremonii przyjęcia do służby okrętu podwodnego HMS Artful / Zdjęcie: Royal Navy

Okręt przyjęto do służby podczas ceremonii na terenie Her Majesty's Naval Base Clyde w Szkocji. Gościem honorowym uroczystości była p. Amanda Zambellas, matka chrzestna HMS Artful (S121), żona adm. George'a Zambellasa, dowódcy Royal Navy.

Przed kilkoma tygodniami HMS Artful zakończył serię intensywnych prób morskich, prowadzonych od lata 2015 (Przygotowania do służby HMS Artful, 2016-02-22; HMS Artful rozpoczął testy morskie, 2015-08-14). Punktem kulminacyjnym programu testowego było odpalenie 6 ćwiczebnych ciężkich torped Spearfish. Ćwiczenia, które zorganizowano u wybrzeży wyspy Skye w Szkocji, były okazją do oceny pracy nowego zintegrowanego systemu zarządzania walką, CCS (Common Combat System, Testy ogniowe HMS Artful, 2016-03-02).

HMS Artful jest 3. okrętem podwodnym typu Astute, znajdującym się w służbie. Jednostka uzupełni eksploatowane już HMS Astute (S119) i HMS Ambush (S120, HMS Ambush wrócił do kraju, 2015-10-09). W 2017 okręt rozpocznie pierwszą misję bojową. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.