Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Gabrielle Giffords dotarł do Teksasu

Marynarka wojenna, 06 czerwca 2017

Amerykański okręt USS Gabrielle Giffords dotarł do portu w Galveston, w Teksasie, gdzie zostanie oficjalnie przyjęty do służby.

USS Gabrielle Giffords jest już w Galveston, gdzie w sobotę zostanie przyjęty do służby / Zdjęcie: Austal USA

W niedzielę okręt USS Gabrielle Giffords (LCS 10), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wszedł do portu morskiego w Galveston, w Teksasie. Okręt dotarł na miejsce po kilkutygodniowej podróży, zapoczątkowanej w Mobile, w stanie Alabama (USS Gabrielle Giffords w drodze do Teksasu, 2017-05-14). W najbliższą sobotę USS Gabrielle Giffords zostanie przyjęty do służby (Podano termin przyjęcia do służby LCS 10, 2017-03-14). Następnie okręt wyruszy w drogę do portu macierzystego w San Diego, w Kalifornii.

USS Gabrielle Giffords jest 10. okrętem klasy LCS i 5. jednostką typu Independence. Jej budowę zapoczątkowano wiosną 2014. Okręt zwodowano w lutym 2015 (Wodowanie USS Gabrielle Giffords, 2015-03-10), a kilka miesięcy później ochrzczono (Chrzest USS Gabrielle Giffords, 2015-06-15). USN odebrała okręt pod koniec ub.r. (USS Gabrielle Giffords odebrany, 2016-12-27).

Okręt nazwano dla uhonorowania Gabrielle Giffords, byłej członkini Izby Reprezentantów z Arizony. Giffords zrezygnowała z zasiadania z Kongresie USA po nieudanym zamachu na jej życie, zorganizowanym 8 stycznia 2011 w Tuscon. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.