Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Federico Martinengo

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2017

W sobotę zwodowano 7. włoską fregatę rakietową typu FREMM.

W weekend zwodowano fregatę rakietową Federico Martinengo / Zdjęcie: MO Włoch

W minioną sobotę na północy Włoch odbyła się ceremonia wodowania fregaty rakietowej Federico Martinengo (F596), typu FREMM. Udział w uroczystości, którą zorganizowano w Riva Trigoso, wzięli przedstawiciele dowództwa Marina Militare (marynarki wojennej Włoch) i pracownicy producenta jednostki, grupy stoczniowej Fincantieri.

Federico Martinengo jest 7. fregatą rakietową typu FREMM budowaną dla Marina Militare. Konstrukcję jednostki zapoczątkowano 5 czerwca 2014 (Cięcie blach pod przedostatnią włoską FREMM, 2014-06-06). W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe, które prowadzone będą w zakładach Fincantieri zlokalizowanych w Muggiano (La Spezia). Następnie jednostka rozpocznie serię testów morskich. Zakłada się, że okręt trafi do włoskiej floty na początku 2018.

Najnowsza włoska fregata rakietowa budowana jest w konfiguracji wielozadaniowej. Otrzyma m.in. 127-mm armatę morską Otobreda 127/64 LW (Testy morskie Luigi Rizzo, 2016-05-24). Włoska flota będzie eksploatować 6 takich jednostek. Ich uzupełnieniem będą 4 fregaty typu FREMM przystosowane do wykrywania i zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, wyposażone m.in. w 76-mm armaty i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km (Przekazanie Alpino, 2016-10-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.