Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy morskie Auvergne

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 września 2016

Francuska fregata rakietowa Auvergne rozpoczęła pierwszy etap testów morskich.

Nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Francji trwają testy morskie fregaty rakietowej Auvergne / Zdjęcie: DCNS

W poniedziałek fregata rakietowa Auvergne (D654), typu FREMM, opuściła stocznię w Lorient na północnym zachodzie Francji i skierowała się na otwarte morze. W najbliższych tygodniach okręt przejdzie serię testów, które pozwolą ocenić funkcjonowanie podstawowych systemów pokładowych, w tym elementów układu napędowego, urządzeń obserwacji i analizy otoczenia oraz modułów nawigacji satelitarnej.

Przebieg testów kontrolować będą pracownicy producenta okrętu, francuskiej grupy stoczniowej DCNS i przedstawiciele przyszłego użytkownika, Marine Nationale (marynarki wojennej Francji). Po powrocie do stoczni w Lorient Auvergne przejdzie przegląd, w trakcie którego usunięte zostaną ewentualne usterki techniczne. Następnie jednostka rozpocznie przygotowania do 2. serii testów morskich, które ocenią pracę m.in. elementów uzbrojenia, a także systemu zarządzania walką i samoobrony.

Budowę Auvergne rozpoczęto w sierpniu 2012. Okręt zwodowano na początku września 2015 (Wodowanie Auvergne, 2015-09-06). Jednostka zostanie przekazana Marine Nationale w 2017. Auvergne jest 6. fregatą rakietową typu FREMM zbudowaną w stoczni DCNS i 4. jednostką skonstruowaną na zlecenie francuskiej marynarki wojennej.

W połowie miesiąca zwodowano 5. z francuskich fregat, Bretagne (D655, Wodowanie Bretagne, 2016-09-19). Wkrótce producent zainicjuje też konstrukcję 6. jednostki, przyszłej Normandie (D656). Okręty typu FREMM zostały też zamówione przez Egipt i Maroko (Mohammed VI po przeglądzie , 2016-04-07; Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.