Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Bretagne

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 września 2016

W piątek w Lorient zwodowano fregatę rakietową Bretagne.

DCNS zwodowało fregatę rakietową Bretagne, typu FREMM / Zdjęcie: DCNS

W stoczni DCNS w Lorient na północnym zachodzie Francji odbyła się ceremonia wodowania fregaty rakietowej Bretagne (D655), typu FREMM. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpoczną się testy portowe i morskie, które poprzedzą jego przekazanie odbiorcy. Zakłada się, że Bretagne wejdzie do służby w Marine Nationale (marynarce wojennej Francji) w 2018.

Bretagne jest 7. fregatą rakietową typu FREMM zbudowaną przez DCNS i 5. jednostką dla Marine Nationale. Pod koniec września rozpoczną się testy morskie 4. z francuskich fregat, Auvergne (D654, Wodowanie Auvergne, 2015-09-06). Wkrótce producent zainicjuje też konstrukcję 6. jednostki, przyszłej Normandie (D656). Okręty typu FREMM zostały też zamówione przez Egipt i Maroko (Mohammed VI po przeglądzie , 2016-04-07; Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05).

Ogółem Marine Nationale odbierze 8 fregat rakietowych typu FREMM. 6 z nich zostanie wprowadzonych do służby do 2019, a kolejne 2 w latach 2020. Ostatnie jednostki będą miały silniejsze uzbrojenie przeciwlotnicze (Mniej FREMM dla Francji, 2015-06-01).

Dotąd Marine Nationale wprowadziła do służby 2 fregaty rakietowe typu FREMM: Aquitaine (D650) i Provence (D652, Provence w służbie, 2016-06-13; Aquitaine razem z CdG, 2016-01-19). Trzecią jednostkę, Languedoc (D653), odebrano w marcu (Languedoc przekazana, 2016-03-17a). Obecnie okręt przechodzi testy morskie na północnym Atlantyku (Arktyczna misja Languedoc, 2016-08-24). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.