Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przekazanie Alpino

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 03 października 2016

Przed kilkoma dniami marynarka wojenna Włoch odebrała fregatę rakietową Alpino.

Włoska grupa stoczniowa Fincantierii przekazała Marina Militare 5. fregatę rakietową typu FREMM / Zdjęcie: Fincantieri

Grupa stoczniowa Fincantieri przekazała Marina Militare (marynarce wojennej Włoch) fregatę rakietową Alpino (F594), typu FREMM. Ceremonię zorganizowano w stoczni w Muggiano, w La Spezia. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele producenta jednostki i dowództwa włoskiej floty.

Budowę Alpino zapoczątkowano w 2012. Okręt zwodowano pod koniec 2014 (Wodowanie Alpino, 2014-12-16). Alpino jest 5. włoską fregatą rakietową typu FREMM i 4. jednostką budowaną w konfiguracji do zwalczania okrętów podwodnych. Uzbrojono ją m.in. w 76-mm armaty morskie i pociski przeciwokrętowe Milas, przenoszące lekkie torpedy MU 90 na odległość kilkudziesięciu km. Okręt ma 144 m długości i ok. 20 m szerokości. Wypiera ok. 6700 t i rozwija 27 w. Przy prędkości 15 w zasięg przekracza 11 tys. km. Załogę stanowi 168 oficerów, marynarzy i członków personelu lotniczego.

Marina Militare pozyska 10 fregat rakietowych typu FREMM, w tym 4 przystosowane do prowadzenia misji ZOP i 6 jednostek w konfiguracji wielozadaniowej, które wyposażono m.in. w 127-mm armaty morskie Otobreda 127/64 LW (Testy morskie Luigi Rizzo, 2016-05-24). Poza Włochami na zakup jednostek rodziny FREMM zdecydowały się również: Marine Nationale (marynarka wojenna Francji, Testy morskie Auvergne, 2016-09-28), a także Maroko i Egipt (Mohammed VI po przeglądzie , 2016-04-07; Tahya Misr w Egipcie, 2015-08-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.